בודק שכר מוסמך

מהי חשיבותו של בודק שכר מוסמך והקשר לזכויות העובדים

היום קיימת מודעות הולכת וגדלה לצורך של המעסיק לשמור על זכויות העובדים ולספק להם את כל מה שמגיע להם לפי החוק. אם בעבר כל עובד היה צריך להילחם על הזכויות שלו, הרי שהיום כבר אין שום ספק כי מערכת החוק עומדת מאחוריו. מעסיק שאינו מעביר את כספי הפנסיה של העובד, אינו משלם לו עבור שעות נוספות או אינו מקפיד לספק לעובד את כל הזכויות שלו, עלול לשלם קנסות גבוהים במיוחד. כדאי לציין כי הדבר נכון לא רק עבור בעלי העסק אלא גם עבור המנהלים בפועל, היות והחוק אינו מקל במקרים של מנהלים שידעו על הלקויות ולא עשו דבר כדי לתקן אותם. מסיבות אלו בדיוק, כל בעל עסק חייב להיעזר בשירותיו של בודק שכר מוסמך, שיוכל לספק לו תמונת מצב ברורה של הליקויים השונים הקשורים לזכויות העובדים. בצורה כזו, כל אחד יכול לתקן בזמן את הליקויים, לספק לעובדים את מה שמגיע להם וכמובן להימנע מקנסות ועונשים מיותרים.

החשיבות של בודק שכר מוסמך ותפקידו בכוח

קודם כל, חשוב להדגיש כי בודק שכר מקצועי ומנוסה, יכול לספק לכל בעל עסק את היכולת לישון היטב בלילה. במקום לדאוג לגבי התנהלות העסק והצורך לשלם על כל הזכויות של העובדים, ניתן למנות למשימה בעל מקצועי שמתמחה בתחום, על מנת לקבל רשימה מסודרת של כל הפעולות שיש לבצע לצורך תיקון הליקויים. בודק השכר אמור לבצע בדיקה מדגמית של תלושי השכר של העובדים, על מנת לוודא כי הם מקבלים דמי הבראה, דמי נסיעות, תשלום עבור שעות נוספות ועוד. לאחר מכן, בודק השכר אמור להכין דוח עם כל הליקויים ולספק המלצות לתיקון. לאחר שבעל העסק יתקן את הליקויים השונים, בודק השכר אמור לוודא כי אכן הכול תקין וכל זכויות העובדים שולמו בזמן. 

לסיכום, בודק שכר מוסמך יכול לסייע לכל בעל עסק להימנע מקנסות מיותרים באמצעות בדיקות שכר. כמו כן, כדאי להדגיש כי לא פעם בעלי עסקים משלמים יותר מידי, לכן בודק שכר יכול לוודא כי העסק מתנהל בהתאם לחוק, אך בעל העסק אינו משלם יותר מידי.

 

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved