כל מה שצריך לדעת על עבודה עם מברגות אימפקט

כמעט לכל אחד יש בבית ארגז כלים. אצל מרבית האוכלוסייה, מדובר בערכת כלים בסיסית מאוד של מברג, פטיש, מד – מטר, ברגים, מסמרים וכדומה. עם זאת, יש את האנשים הפחות שגרתיים. "בעלי ידיים ימניות" – נקרא להם, שהם אוהבים להתעסק בתיקונים ובבנייה ולכן הם מחזיקים ברשותם כלים מעט יותר מקצועיים כמו מקדחה, מברגה ועוד כלי עבודה חשמליים נוספים. אחד מכלי העבודה הנפוצים יותר היא מברגת אימפקט.

מהי מברגת אימפקט?

זהו למעשה כלי עבודה אידיאלי ושימושי למגוון גדול של עבודות. מברגת אימפקט הינה קטנה וקומפקטית לעומת העוצמה שהיא מפיקה. העיקרון עליה מתבססת המברגה הזו גורם לכך שניתן לבצע באמצעותה פעולות קידוח והברגה בצורה יעילה מאוד. ראש המברגה בנוי בצורה כזו שכאשר הוא חש התנגדות בזמן הברגה או קידוח, הוא מסתובב בשילוב עם מנגנון דפיקה אשר מאפשר הידוק או שחרור בעוצמה גדולה וחזקה.

לאילו הברגות מתאימה מברגת אימפקט?

כאמור, מברגת אימפקט פועלת על עיקרון סיבובי אשר כוללת בתוכה מנגנון הלימה. מנגנון ההלימה נכנס לפעולה כאשר המברגה מרגישה קושי או מזהה התנגדות חומר. המנגנון הזה הינו כוח עזר שמדמה למעשה פעולה של פטיש אך בתוספת של התנועה הסיבובית של המברגה. על כן, כאשר מבצעים הברגות או קידוחים שדורשים כוח ומאמץ, כדאי להשתמש במברגת האימפקט.

מברגת אימפקט – איך בוחרים אותה?

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מברגות וכמובן שכל אחת מתאימה לצרכים שונים. על כן, לפני שבוחרים מברגה, יש להבין מהו הצורך אשר לשמו הוא נרכש. הבנה זו תסייע לכם לדעת איזו מברגה היא הכי מומלצת עבורכם ומה הכי יתאים לעבודה אותה אתם מעוניינים לבצע איתה. במידה ואתם משתמשים במברגה לעיתים רחוקות ורק לצורך התקנות והברגת ברגים, תוכלו להסתפק במברגה פשוטה יותר, שמשמשת להתקנות פשוטות ולהברגות של ברגים רגילים. אך אם אתם מעוניינים בכלי עבודה רב שימושי, שיכול לספק לכם מענה גם עם ברגים גדולים ומאסיביים, אין ספק שעליכם לבחור במברגת אימפקט, שתעניק לכם חווית שימוש בכל פעם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *