עלייה בביקוש למשרות

מיהו מנהל רשתות?

כדי לעבוד כמנהל רשתות בארגונים ובחברות הייטק תוכלו ללמוד קורס ניהול רשתות. מנהל רשתות בארגון אחראי על ניהול רשתות המחשב בארגון, על האבטחה שלהן והגנה מפני מתקפות סייבר. 

מנהל רשתות או בשמו המלא המקצועי מנהל רשתות ואבטחת מידע אחראי על רשתות הארגון. רשתות הארגון הם משתמשי הקצה, המדפסות וההגדרות שלהן, ההרשאות וניהול הסיסמאות של המשתמשים, היכולת לטפל ולנהל תקלות תקשורת ולפתור אותן בצורה מהירה, לנהל את הדומיינים של הארגון ועוד.

תחום הסייבר

מנהל הרשתות גם נכנס לתחום של מתקפות הסייבר כאשר הוא מסייע לחקור אם קרתה מתקפה מדוע קרתה וכיצד לשפר את רמות האבטחה וההגנה כדי שהאירוע לא יקרה שוב. מנהל הרשתות שייך למחלקת ה-IT של הארגון ותפקידו גם לבצע הטמעה של מנגנונים מסוגים שונים לאבטחה של הארגון כולו. 

מנהל רשתות צריך כמובן להיות עם אוריינטציה טכנית ועם היכרות של עולם המחשוב, הוא כמובן צריך לאהוב את זה ולחיות את זה. מנהל הרשתות גם חייב להכיר הארכיטקטורה של הארגון כולו.

תחום התחזוקה

מנהל רשתות גם אחראי לבצע תהליכי תחזוקה בארגון שהתכלית שלהן היא למנוע תקלות במחשבים ולתחזק את מוצרי האבטחה של הארגון. 

קורס ניהול רשתות 

בקורס במסגרת לימודי הייטק כזה תלמדו את תפקיד ניהול הרשתות לעומק. תלמדו על כלי הניהול בעולם אבטחת המידע, תלמדו לגבש מערך אבטחה לארגונים, תלמדו על רכיבי המחשב ועל תחנות עבודה, על ניהול חשבונות משתמשים וניהול סיכונים של הארגון. כיום מנהלי רשתות גם מצופה מהם להכיר מערכת הפעלה שנקרא לינוקס (Linux), כמו גם להכיר את המוצרים של חברת צ'ק פוינט שהיא חברה בינלאומית בתחום אבטחת המידע. מצופה ממנהל רשתות גם להכיר כלים כמו Juniper ו- Proxy.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בודק שכר מוסמך
טיפים לעסקים
moshiko

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

ישנם אנשי מקצוע שאנחנו לא יכולים לבחור כלאחר יד כמו רואה חשבון בחיפה למשל או בודק שכר. מדובר על בעלי מקצוע בתחומים בהם שהצורך שלנו בשירות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved