מה צריך בשביל החזרי מס

מה צריך בשביל החזרי מס

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם תוהים האם גם להם מגיע החזר ממס הכנסה. ישראלים רבים פונים מדי שנה בשנה לגופים שונים המציעים בדיקת החזר מס לכל דורש. הסיבות לזכאות להחזר מס משתנות ויתכן מאוד שמגיע החזרי מס לאמהות טריות בשל ילד נוסף במשפחה, שינוי מקום עבודה, מעבר למקום מגורים שפטור ממס, הטבות מס שהגיעו לו ולא קיבל אותם בשל סיבות שונות ועוד. לא משנה מהי הסיבה שבגינה אתה חושב שמגיע לך החזר מס, הרי שכדאי שתבדוק את זה בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

באיזה מקרים כדאי לבצע בדיקת החזר מס הכנסה

על אף שכדאי לכל אדם לבצע בדיקת החזר מס, הרי שישנם מקרים שבהם אין ספק שלאדם מומלץ אף יותר לבצע את הבדיקה הזו. במקרה הראשון, כל אדם שגבו ממנו מס למרות שלא עבד והוא לא ידע זאת ולפתע מגלה זאת, חייב לפנות לבדיקת החזרי מס בכדי לקבל את הכסף המגיע לו. כמו כן, בכל מקרה שבו אדם החליף את מקום העבודה שלו, אך לא ביצע תיאום מס, הרי שיתכן מאוד שמגיע לו כסף ממס הכנסה בגין סכום גבוה יותר שהוא שילם כמס. גם בכל מקרה שבו האדם שינה סטטוס כגון: התחתן, התגרש, נולד לו ילד ועוד, הרי שחשוב מאוד שהוא יבדוק האם מגיע לו החזר מס ממס הכנסה.

איזה מסמכים יש להגיש לצורך בדיקת החזר מס

על מנת להגיש בקשה מסודרת להחזר מס יש להגיש מסמכים מקוריים בלבד. המסמכים שיש להגיש הם דוחות הכנסות ממקום עבודה, טופס 106, אישורים שונים המעידים על מקום מגורים, אישורים רפואיים נדרשים, אישורים מהביטוח הלאומי ועוד. במידה ואתם נשואים יהיה עליכם להציג נתונים אודות בן או בת הזוג שלך ועל השכר שלו ועוד. את כל המסמכים הללו מוסיפים לטופס להחזרי מס אותו ממלאים בצורה הטובה ביותר ומגישים הכל למס הכנסה. אם אינכם יודעים כיצד לבצע את תהליך הגשת הבקשה בצורה הטובה ביותר, תמיד תוכלו לפנות לחברה מקצועית העוסקת בתחום הבדיקות הללו אשר תסייע לכם לבצע את הבדיקות בצורה הטובה ביותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *