מה עושה רשם סימני המסחר ומתי משתמשים בו?

מחיקת תיק פלילי

בעידן שבו קמים סטארט אפים כל הזמן ויש כל כך הרבה יזמים בשטח, יש לדעת קצת יותר על זכויות הקניין הרוחני וזכויות היוצרים של כל הממציאים שמקימים חברות על סמך ההמצאות והיזמויות שלהם. המושג החשוב ביורת שיש להכיר נקרא סימן מסחר משום שהוא זה שמשמש הציון החזותי של השירות או המוצר שהם ממציאים ונשענים עליו בהקמת החברה והמיזם המסחרי שלהם. חשיבות הסימן המסחרי הוא בקשר הישיר שהוא מקשר רשמית, מסחרית וחוקית בין היזם לבין אותם מוצרים או שירותים שלהם, ולאף אדם אחר אין רשות להשתמש בהם מבלי לקבל רשותם מהם, או לעשות בהם שימוש יניב להם רווחים או תועלת כלשהי שאינה מגיעה להם, משום שאינם בעלי הסימן המסחרי מבחינה חוקית.

כיצד רושמים סימן מסחרי?

סימן מסחרי כזה נרשם על ידי רשם סימני המסחר בפנקס סימני המסחר הרשמי והוא הופך מרגע זה לקניינו הפרטי של בעליו. רק הוא יכול להשתמש בו לבידול ולמיתוגו באופן שונה ממתחריו, רק הוא משתמש במוניטין שנצברו לסימן זה כדי להפיץ את שירותיו ומוצריו לקהל הלקוחות שלו ורק הוא רשאי, כמובן, לקבל על כך תשלומים או תמלוגים כלשהם. סימן מסחרי הוא קניין רוחני וקניין מסחרי לכל דבר.

שלבי הרישום

ראשית, אם יש לכם סימן מסחרי כלשהו או שאתם בתהליך של בחירת סימן כזה, ודאו שאתם מבדלים אותו מכל סימן אחר שקיים במשק בתחום העיסוק שלכם, כדי שלא תואשמו בעצמכם בגזילת סימן מסחרי של אדם אחר. יש לשלם אגרת רישום סימן מסחר ולהגיש את המסמך המאשר זאת בצירוף הסימן המסחרי עצמו על כל הסמלים הגרפיים והתיאור שלו לרשם סימני המסחר. הבדיקה תארך כמה חודשים ובמהלך תקופה זאת יוודאו שיש לכם את הזכות לכך ויש לכם סימן שעומד בתנאי הרישום של פקודת המסחר לקבוצת ההשתייכות שמוגדרת לפי החוק. הוא חייב להיות שונה מהסימנים האחרים ויזואלית וללא השתלטות על סימן מסחר שהוא אוניברסלי וכל אדם יכול להשתמש בו למטרות אחרות כדי לא להגביל שימוש כלשהו בנכסים אוניברסליים כאלה.

תנאי הרישום

הסימן המסחרי שלכם מגן על השירותים שלכם אבל אתם מחויבים לבדוק את תנאי הרישום כדי לוודא שאתם עומדים בהם וכדי למנוע אי נעימויות כאשר יסרבו לרשום סימן מסחרי זה כקניין שלכם בלבד. לאחר פרסומות ברבים יחכו לקבלת התנגדויות מהציבור ואז יהיה חשוף לציבור בתקופה זו עד אישורו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *