כיבוד הורים

כיבוד הורים

לפעמים זה נראה כאילו ההורים שלכם לא מבינים אתכם, וזה יכול להוביל למערכת יחסים שלילית איתם. למרות זאת, חשוב לכבד את ההורים שלנו כמה שיותר, שכן הם אלו שהביאו אותנו לעולם והם אלו אשר דאגו ועדיין דואגים לנו עד היום.

כיבוד הורים – למה זה חשוב?

כיבוד ההורים היא מעלה עצומה. כל אדם, בין אם הוא מבין את ההורים שלו ובין אם לאו, צריך לכבד את ההורים שלו ברמה – לפחות כמו זו שהם כיבדו אותו מאז שנולד. על כיבוד הורים אסור להעביר וגם אם זה לא הכי נוח, עדיין, חשוב מאוד להתאמץ בעניינים אלה.

מה התורה אומרת על כיבוד הורים?

התורה הקדושה אומרת לנו ש"כבד את אביך ואת אימך" זאת "למען יעריכון ימיך. התורה מבטיחה לנו עריכות ימים ושנים, אם נצליח לכבד את ההורים שלנו כמו שצריך ולא נזלזל בהם בשום אופן – גם אם נראה לנו שהם אלה שטועים.

המדרשים ומאמרי חז"ל, מדברים ארוכות בחשיבות שיש למתן כיבוד להורים. גם בפרשיות התורה, ניתן למצוא איך אבותינו היו מכבדים את אבותיהם – גם אם לא תמיד היו והלכו מאותה הדרך.

אפילו עשיו כיבד את הוריו

מדרשי חז"ל מספרים לנו, שגם עשיו, שהיה רשע גדול, על דבר אחד הוא לא היה מוותר: כיבוד הורים. כתוב שכשעשיו היה נכנס לדבר עם אביו יצחק, לפני הפגישה שלהם, הוא היה לובש בגדים מיוחדים שמתאימים לכבוד אביו.

היו לו לעשיו בגדים שנתפרו במיוחד, כדי שיוכל להיכנס איתם אל אביו יצחק ולדבר איתו בצורה מכובדת וראויה.

כך ניתן לראות שגם הגרועים ביותר, היו מבינים שיש משהו שאסור לגעת בו לעולם, וזה כיבוד ההורים שלהם.

בקרו כעת באתר לכבודו של הרב כמוס עגיב

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

מימון לעסקים
טיפים לעסקים
moshiko

אימון עסקי – יקדם את העסק שלך

האימון העסקי מבוסס על האימון האישי. בעוד שאימון אישי מטרתו להתמקד במטרה אחת או יותר החשובות למתאמן הרי שבאימון עסקי העסק עצמו או הארגון עוברים

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved