משרת חלומות? הכנה לראיונות עבודה

הכנה לראיונות עבודה

אם אתם נמצאים במסע אל פיתוח הקריירה שלכם, או שאתם בדרך אל איתור מקום עבודה חדש – אתם בוודאי נמצאים בתהליך לא קל, אשר כולל שליחת קורות חיים באופן יום יומי, התמודדות עם ראיונות עבודה מרובים, הוצאות על נסיעות ממקום אחד לשני, ובכלל – תהליך זה מלווה בלא מעט חששות, תסכול ואתגרים.

עם זאת, במידה ותדעו כיצד להגיע אל מקום העבודה וכיצד להתראיין למשרה הנחשקת: תוכלו לצלוח כל ראיון במיומנות, ואף לקדם את הקריירה שלכם ולהרוויח יותר – קראו גם באתר https://www.doritcoaching.com כיצד לצלוח את התקופה בשלום.

אבל כיצד מתכוננים אל ראיון עבודה?

בראשית יש לנשום עמוק ולהבין, כי סדרת הראיונות שתעברו היא חלק בלתי נפרד מהתהליך. עם זאת, בסופו ולאחר שתתברגו במשרה המיוחלת: תוכלו לפתח את עצמכם מבחינה מקצועית ואף כלכלית. לכן שווה להיערך אל כל ראיון מראש.

>קראו על חשיבותו של תקשורת בין אישית באתר של דורית קיי

אז כיצד עושים זאת ? הנה כמה טיפים טובים

סקירת מקום העבודה – בעולם אינטרנטי מתקדם, ניתן בקלות לחקור ולהבין מהו הגוף, הארגון, המשרד, החברה או העסק שאתם ניגשים איליו לראיון. נסו לבדוק מיהם האנשים שעובדים במקום, מהו קוד הלבוש הדרוש, ומה המהות של בית העסק. בכך תוכלו להגיע מוכנים יותר לראיון.

עותק של קורות החיים ותיק עבודות – מרבית מקומות העבודה אליהם מגישים מועמדות, מבקשים הצגת תיק עבודות וקורות חיים בעת הריאיון. הכינו את קורות החיים שלכם מראש והביאו עמכם העתק, כמו גם דיסק און קיי בו עבודות שלכם. עוד תוכלו להכין מראש קובץ או קישור אל האתר או העמוד שלכם, שמכיל את דוגמאות העבודה.

חזרה על שאלות נפוצות – שאלות כמו "מדוע עזבת את מקום העבודה האחרון?", "האם תוכל לעבור בדיקת פוליגרף"" או "מהם ציפיות השכר שלך"" – הן נפוצות למדי. לכן יש לענות עליהם בהגיון, ולעולם לא לשקר. היו ראליים, אך אל תענו כדי לרצות. חשבו מהראש, אך היו אסרטיביים בתשובות שלכם. באמצעות שלושה טיפים אלה – ניתן כבר עכשיו להגיע מוכנים יותר, לכל ראיון עבודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *