איך שפת גוף נכונה תעזור לכם להצליח בראיון עבודה?

שפת גוף בראיון עבודה

שפת הגוף במהלך ראיון העבודה שלכם אומרת הרבה, לכל תנועה, הבעת פנים ותזוזה מסוימת יש חשיבות גדולה בעיקר בעולם דרושים וראיון עבודה. יש מספר כללים שכדאי לשמור אותם ולהיעזר בהם לפני שאתם הולכים אל ראיון העבודה, כך תוכלו להימנע משפת גוף שאינה הולמת או לא נכונה בזמן ראיון עבודה. 

תנו ספייס – כל אחד צריך את המרחב שלו וחשוב שירגיש בנוח ובטבעיות במרחב שלו, כך גם לגבי המראיין כאשר אתם נכנסים למשרד שלו אל תחדרו את המרחב הפרטי שלו ומה זה אומר? תשבו זקוף לא מומלץ להניח ידיים על השולחן שלו, או להשתמש בכל מיני חפצים שיש לו על השולחן, גם את החפצים הפרטיים שלכם שימרו אצלכם ואל תניחו על השולחן של המראיין. שמרו על המרחב האישי שלו.

לחיצות יד – רבות דובר על לחיצות היד השונות שיכולות להתפרש בצורה כזו או אחרת. כאשר אתם מגיעים לראיון עבודה תחילה תנו למראיין ליזום אותה, ולחצו את היד בצורה כזו שתהיה נוכחות ללחיצת היד אבל לא חזקה או חלשה מידי.

תנו למראיין להנחות אתכם – הרי בסופו של דבר מדובר "בממלכה" שלו והוא "בעל הבית" לכן תנו לו לכוון אתכם כמו באתר אולג'ובס, הוא יגיד לכם מתי לשבת , היכן לשבת ויכול להיות גם שיזמין אתכם למשקה. זכרו כעת אתם נמצאים ב"סלון" שלו והוא זה שמארח אתכם.

קשר עין – זה תקף לכל סיטואציה בחיים, ובעיקר כאשר מדובר בראיון עבודה , תהיו בקשר עין רציף עם המראיין גם שעונים על השאלה או שמקשיבים לדבריו של המראיין . במהלך הראיון תראו עניין, תהנהנו עם הראש , אפשר גם לחייך.

קצב הדיבור – במהלך ראיון העבודה תהיו ברורים, רהוטים, אל תתפזרו יותר מידי בדיבור. או תזוזו יותר מידי, כמובן שאפשר לזוז לדבר עם הידיים אבל לא בהגזמה זה מראה על לחץ .

תזכרו גם מולכם יושב אדם שיש לו שפת גוף תנסו לקלוט את שפת הגוף שלו ולהתאים אותה אל שפת הגוף שלכם. כך תוכלו לעבור את ראיון העבודה כמה שיותר רגוע עם שפת גוף שמתאימה למעמד הזה.

תהיו עצמכם – אל תנסו להיות מה שאתם לא, הרי בשלב כזה או אחר זה יתגלה לכן השתדלו להיות נינוחים כמה שניתן, לענות בדיוק על מה ששאלו אתכם, לא לחשוב יותר מידי ופשוט לחשוב חיובי. תאמינו בכישורים וביכולות שלכם כמו אולג'ובס שמאמינים בכם ותביעו אותם במהלך הראיון.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *