דוח תקופתי של בודק שכר

מה חשוב לדעת על דוח תקופתי של בודק שכר

בתווך בין המעסיקים לבין העובדים יש כמה וכמה תפקידים חשובים. אך התפקיד החשוב ביותר הוא ללא ספק תפקידו של בודק שכר. הוא גם אמור להגיש דוח תקופתי של בודק שכר מוסמך כחלק מכלל התפקידים או המשימות המוטלים עליו.

לא כל עובד מודע לחשיבות הרבה של בודק השכר ולא כל אחד יודע מה זה בעצם אומר. אך חשוב לדעת כי לא מדובר כלל וכלל בדבר מיותר וזה לא משהו שמעביד אמר להיות מוכן לוותר עליו. מדובר למעשה בבעל תפקיד תפקיד חשוב ביותר היות והוא זה שאחראי לשם לב ולשמור על כך שהעובדים כולם יקבלו את שכרם המלא המגיע להם, הן על פי חוק והן על פי הסכמי העבודה אותם חתמו מולם כאשר הם התחילו בעבודתם.

מי מכין דוח תקופתי של בודק שכר ?

מי למעשה יכול לעבוד כבודק שכר ומי הוא זה שיכול לקחת על כתפיו את התפקיד.

אז ראשית חשוב לציין כי בודק השכר כמו באתר https://www.cbs.co.il אמור להיות אדם שאינו שכיר בבית העסק והוא בעצם אדם חיצוני למערכת.  הוא מקבל את כל המידע הקשור לשכרם של כל העובדים. את הסכמי העבודה, את התנאים הסוציאליים, את שכרם של העובדים ואת כל זה הוא מרכז בידיו על מנת לבדוק האם העובדים כולם אכן מקבלים את כל שכרם המגיע להם.

התפקיד של בודק השכר הינו הכרחי וחשוב לשני הצדדים. הן עבור העובדים שרוצים לקבל את כל מה שמגיע להם על פי חוק בלי שיעשו עליהם סיבוב, והן עבור המעסיקים שאמורים להתמודד עם ביקורות מטעם משרד העבודה או גורמים אחרים. בודק השכר יבטיח שהכול נעשה באופן חוקי.

דוח תקופתי של בודק שכר הוא רק אחד התפקידים.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בודק שכר מוסמך
טיפים לעסקים
moshiko

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

ישנם אנשי מקצוע שאנחנו לא יכולים לבחור כלאחר יד כמו רואה חשבון בחיפה למשל או בודק שכר. מדובר על בעלי מקצוע בתחומים בהם שהצורך שלנו בשירות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved