הר ביטוח – לגלות אילו ביטוחים יש לנו ומה מצבם

הר ביטוח

מרבית האנשים זוכרים את כל פוליסות הביטוח שהם מחזיקים. מרבית האנשים יודעים בדיוק, איזו פוליסה יש להם, מטעם איזו חברה, כמה כסף הם משלמים מדי חודש ועוד.

העניין הוא, שלא מעט אנשים אינם מודעים לכל זה. הם לא בהכרח שמים לב לכך שיש להם פוליסות כפולות, הם לא בהכרח שמים לב לכך שהם משלמים לפעמים סכומים כפולים עבור פוליסה מסוימת, והכל בגלל שהם רכשו פוליסה כזו בכמה וכמה מקומות, בין אם זה באופן פרטי ובין אם זה דרך מקום העבודה או בדרכים אחרות.

מאחר והמדינה רוצה שהאזרחים ידעו אילו פוליסות יש לה וכיצד להתנהל איתן, אז היא יצרה אתר דרך משרד האוצר שנקרא "הר ביטוח". הרעיון של אתר זה, אפשר לאתר כל פוליסה ופוליסה, באמצעות תעודת זהות, וכך אנחנו יכולים לדעת, אילו פוליסות עומדות לרשותנו, כמה אנחנו משלמים עליהן וכן, האם אנחנו יכולים לבטל אותן.

אתר הר ביטוח למעשה נותן לנו תמונה מלאה של כל ההיבטים אשר קשורים לפוליסת ביטוח בצורות שונות. זה יכול לחסוך לנו לא מעט זמן ולא מעט כסף. צריך לומר, אנחנו יכולים להימנע מכל זה, אם רק נדע לא לקנות פוליסות שלא לצורך. אך מאחר והרבה פעמים זה לא בהכרח תלוי בנו, אז האתר יכול לעזור לנו.

מה הבעיה עם פוליסות כפולות

יש מקרים בהם זה רלוונטי, כלומר, אם אנחנו מקבלים פוליסה שקשורה לתחום הבריאות נניח, ייתכן שזה יכול לעזור לנו. הבעיה היא, שהרבה פעמים הפוליסות גם לא מעודכנות או לא רלוונטיות יותר.

יש מקרים אחרים בהם אין לנו צורך בפוליסה כפולה, אנחנו יכולים להסתפק בפוליסה אחת והיא תשרת אותנו בצורה מלאה, היא תספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים בהקשר שלה. לכן אם אנחנו משלמים מחיר כפול, אנחנו מבזבזים את כספנו לחינם. זה קורה לא פעם בפוליסות קטנות, כמו למשל תאונות אישיות, התשלום עליהן הוא נמוך ואנחנו לא זוכרים שעשינו את הפוליסה בחברה כזו או אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *