שיני חלב – אל תזניחו את הטיפול בהם

אף על פי ששיני חלב הן שיניים זמניות ובסביבות גיל שש הן נושרות לאט לאט וצומחות במקומן השיניים הקבועות, חשוב מאד לטפל בהן ולא להזניח את מצבן.

שיני חלב והטיפול בהן 

מגיל צעיר מאד חשוב להקנות לילדים הרגלים נכונים של צחצוח שיניים בבוקר ובערב. ההתחלה אינה קלה אך עם הדרכה מתמדת של ההורים וצפייה בסרטוני הדרכה בטלוויזיה ובאינטרנט, הילדים תופסים את אופן הצחצוח הנכון כדי לשמור על שיני החלב. עששת מתפתחת כבר מגיל שנה ולכן צחצוח השיניים באופן קבוע, ממזער את הבעיה.

ביקור תקופתי אצל רופא שיניים 

בשלב הראשון יוצרים מוכנות של הילד להגעה לטיפול אצל רופא שיניים, להכיר את הרופא ואת המרחב להכיר את המכשור וכלי העבודה שלו וליהנות משיחה קולחת עם הרופא ומשחק בצעצועים הממתינים לו במרפאה.

גם בשיני החלב יש לעיתים חורים אשר צריך לסגור באמצעות סתימות או חורים משמעותיים יותר אשר מצריכים טיפול שורש. הרופא בוחן את מצבן של השיניים ומיידע אם הכול תקין, או שיש לבצע פעולות מסוימות.
בקרו באתר של ד"ר ענת בניאל – רופאת שיניים מומחית לילדים!

שימוש בגז צחוק 

כדי לבצע את הפעולות הנדרשות ובמטרה לסיים אותן באופן שהילד לא יחוש כאבים וכך ישתף פעולה, משתמשים בגז צחוק. זהו חומר אשר מטשטש את הכאב ומותאם לילדים כיוון שמזריקים למסכה מינון נמוך מאד. במקביל לכך, גז זה מעניק תחושה של שמחה וצחוק ולכן ברוב המקרים הפעולה נעשית באופן קליל וללא התנגדות של הילד כיון שהוא לא חש בכאב. 

שימור שיני החלב 

המטרה הכללית היא לשמר את שיני החלב כדי שהשיניים הקבועות יצמחו באופן ישר וללא הפרעות ולכן חשוב מאד להגיע לביקורות התקופתיות ולא להזניח את נושא השיניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *