ללמוד על גיטרה בס – למי זה מתאים?

גיטרה בס

כולנו יודעים כי המוסיקאים אשר הכי נדרשים כיום בעולם המוסיקה, הינם נגני גיטרה בס. רבים סבורים כי גיטרה בס היא וריאציה נוספת לגיטרה, אשר הצלילים שהיא מפיקה הינם נמוכים יותר עקב עוביים של המיתרים שלה. אולם המציאות היא, שגיטרה בס הינה כלי נגינה אחר לגמרי, וכי הסעיף היחיד שבו יש לו דמיון וקשר לגיטרה הרגילה הינו הטכניקה שבה מחזיקים את הגיטרה, קראו בהרחבה.

אולם סגנון הפריטה בגיטרה בס שונה לגמרי, בגלל עוביים של המיתרים. גיטרה בס הינו כלי גדול יותר וכבד יותר מגיטרה קלאסית, וכן, בגיטרה יש בדרך כלל 4 מיתרים, ואילו בגיטרה בס 5 או 6 מיתרים. גם הכיוון של המיתרים בגיטרה בס שונה מהכיוון של המיתרים בגיטרה קלאסית.

אז למי זה מתאים?

אם יש לכם חלום ילדות לנגן על גיטרה בס, ואתם אוהבים צלילים נמוכים ומתחברים דווקא אליהם, וסתם, באופן כללי אתם שואפים שכל הרכב או להקה ממש, אבל ממש יבקשו ממכם להצטרף אליהם…

הכישורים שאתם צריכים בשביל להצליח על גיטרת בס, הם למעשה שמיעה מוזיקלית טובה, המון מוטיבציה, סבלנות ואנרגיות טובות בשביל להתאמן, להשתפר ולהתקדם.

גיטרת בס מתאימה גם לילדים, אם כי בהסתייגות קלה: יש לשים לב שהמימדים של הגיטרה וכן משקלה עולים בקנה אחד עם המימדים של הילד, וכתמיד גם כאן כמובן יש לבדוק שהוא גדול וחזק מספיק בשביל שיוכל להחזיק בה כראוי, ולנגן היטב.

קיימת נטיה כזו לחשוב שגיטרת בס מיועד לגברים, בגלל המסיביות שלו, והצליל העמוק והנמוך שלו, אבל – חשוב שתדעו, שדווקא חלק גדול מהנגנים הגדולים בגיטרת בס בעולם הינן למעשה נגניות!

> למגוון גיטרות איכותיות בקרו באתר https://www.avigil.co.il

גיטרה בס – מה תגלו בתהליך?

כאשר תכנסו לתהליך הלמידה של גיטרת בס, תגלו את העובדה שחלק גדול ומשמעותי מאוד מהמוזיקה המפורסמת שאנו אוהבים ומכירים מלהקות, שירים מפורסמים ומוזיקה לסרטים, למעשו נכתבו לגיטרת בס.

לגיטרת בס יש משהו קסום כל כך, והסולואים שלו עתירי עוצמה וגרוב, מה שמשפיע על היוצרים הגדולים ביותר לכתוב בדיוק בשבילו סולואים ווירטואוזיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *