האם יש חישוב קבוע למזונות?

המקצועות המבוקשים ביותר לשנת 2020

לא מעט הורים פרודים, מתעניינים בשאלת דמי המזונות עבור הילדים שלהם. רבים תוהים לעצמם האם ישנו חישוב קבוע למזונות, על מנת להעריך את סכום הכסף שיוקדש לנושא. למעשה, תשלום המזונות לילדים מורכב מדמי מזונות בסיסיים, דמי מדור והוצאות מיוחדות. יש צורך לשלם דמי מזונות עד להגעת הילד לגיל 18, כאשר בזמן השירות הצבאי, התשלום יורד לשליש מהסכום.
יונית גזל, עו"ד לענייני גירושים תשמח לעשות לכם סדר בעניין.

כיצד מתבצע חישוב דמי מזונות?

כל ילד אמור לקבל דמי מזונות בסיסיים בסכום שנע בין 1300 – 1400 ₪. סכום זה אמור להספיק לבגדים, מזון, חינוך חובה וביטוח בריאות חובה. בנוסף לכך, הילד אמור לקבל דמי מדור, אשר נקבעים לפי סכום שכר הדירה או לחילופין, לפי סכום המשכנתא המשולם בכל חודש בחודשו. דמי המדור אמור להיות בגובה של שליש מהוצאות הדירה שצוינו לעיל. יש לציין כי במידה והאם בחרה לחיות בדירה מופרזת, השופט רשאי לקבוע את דמי המדור בהתאם לדירת 3 – 4 חדרים באזור המגורים הרלוונטי. החלק של ההוצאות המיוחדות כולל בתוכו הוצאות הקשורות לחינוך (למשל גן, צהרון, ספרי עזר, חוגים, שיעורים פרטיים) או הוצאות בריאות. מדובר על הוצאות ששני ההורים חייבים לשאת בהן באופן שווה.
יש לכם שאלות נוספות בנוגע לגביית מזונות?
הקליקו כאן.

לסיכום, ישנו חישוב מוערך של דמי המזונות, אך לא מדובר על חישוב קבוע היות וכל מקרה חייב להיבדק לגופו. למשל, אם מדובר על משפחה שחיה ברמת חיים גבוהה, שני ההורים יצטרכו להוסיף למזונות "מדין צדקה", על מנת לאפשר לילדים לשמור על רמת החיים שבה הם הורגלו. חשוב להדגיש כי בעוד עד גיל 6 האב מחויב לשלם את דמי המזונות במלואם, לאחר מכן, התשלום יתבצע בהתאם לנוסחה המייצגת את יחס ההכנסה הפנויה ויחס הסדרי הלינה של הילדים אצל כל אחד מההורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *