איך קיום יום גיבוש לעובדים משפיע על היחסים ביניהם?

יום גיבוש לעובדים

מקומות עבודה רבים החלו בשנים האחרונות לערוך ימי גיבוש לעובדים. פרקטיקה זו הגיעה אל מקומות העבודה מתחומים שונים, בין היתר גם מהצבא. שם נהוג לערוך ימי גיבוש לחיילים מתוך הבנה, אם הם רוצים לסמוך אחד על השני בקרב, הם צריכים להכיר אחד את השני מחוץ למערכת, מחוץ לבסיס ולזמן שהם משרתים ביחד.

ימי גיבוש לעובדים זה כלי בו משתמשים מנהלים על מנת לאפשר לעובדים, לא רק להכיר אחד את השני, אלא גם לייצר דפוסים של התנהגות ועבודה משותפת. אם נניח אנחנו לוקחים את העובדים שלנו ליום גיבוש בשטח, יום גיבוש במהלכו עליהם לבצע משימות אחד עם השני, כצוות, הרי שאותם דפוסים שמשמשים אותם ביום זה, בביצוע המשימות, יכולים לשמש אותם גם כשהם יחזרו למשרד ויבצעו עבודות משותפות, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף.

מעבר לכך, יום גיבוש מאפשר למנהלים או למעסיקים לראות, מי מבין העובדים הוא מנהיג, מי יותר מתאים לו להיות מונהג, מי משתתף בפעילויות השונות, מי פחות משתתף, אל מי כולם מתחברים ואל מי לא. כך הוא יודע כיצד נראה ועובד הצוות שלו.

הרבה פעמים בזמן עבודה, קשה למנהלים לראות את זה, בין היתר כי השגרה לא מאפשרת זאת, העבודה עצמה לא מאפשרת לנו להבין מי נגד מי, וחשוב לא פחות להבין, הרבה פעמים מעצם העובדה שהעובדים נמצאים ביחד, לא מבחירה, הרי שהם משתפים פעולה, למרות שאין ביניהם קשר. במסגרת ימי גיבוש, אפשר לראות התהוות של יחסים מסוימת ואז אפשר לדעת מי חלק מהקבוצה, מהצוות ומי פחות.

כיצד יחסים ביום גיבוש משפיעים על העבודה?

אחת הטענות הרווחת היא, שבמסגרת יום גיבוש, יכולים העובדים ליצור מערכת יחסים יותר אישית, כזו ששמה דגש נרחב יותר על פעילות משותפת, על עבודת צוות, ואותה מערכת יחסים יכולה להגיע גם אל מקום העבודה, אל שעות העבודה.

למשל, אם צריך לעשות איזו משימה מסוימת ביחד, אז הם יוצרים דפוס מסוים אותו הם יכולים לקחת גם לביצוע פעולות שונות במסגרת העבודה. הם מבינים אחד את השני טוב יותר, יודעים לסמוך אחד על השני, ומקבלים אחד את השני בצורה הרבה יותר חיובית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *