העסקת עובד זר בסיעוד

העסקת עובד זר בסיעוד – מה לקחת בחשבון

כשאתם זקוקים לעובד זר לסיעוד אתם חייבים לדעת כמה דברים שהם הכרחיים, על מנת לא להסתבך עם רשויות ההגירה ועל מנת להעסיק את העובד בצורה חוקית. יש כמה פרטי מידע שאנשים מתעלמים מהם משום שהם חושבים שאם העסיק את העובד הזר דרך חברת כוח אדם שדואגת לאיתור ולהשמה שלו, החברה ממשיכה לדאוג לכל מה שקשור לעובד הזר ולכן גם מטפלת בכל העניינים הביורוקרטיים שלו.

למעשה, המשפחה היא זאת שאמורה להגיש את הבקשות לצורך קבלת אשרת עבודה עבור העסקת עובד זר בסיעוד והיא זאת שצריכה לחתום שהיא המעסיק שלו והיא ערבה לו, למעשה. העובד מקבל את אשרת העבודה שלו אך ורק לצורך כך ואינו יכול לקחת את אשרת העבודה ולעבור לגור ולעבוד אצל משפחה אחרת.

מה קורה לעובד כאשר בן המשפחה נפטר או כשלא זקוקים לו?

כאשר עובד זר בסיעוד נשאר ללא משפחה שהוא מטפל בה הוא עדיין כבול לאותה משפחה בתנאי האשרה שלו. הוא אינו יכול לעבור למשפחה אחרת גם אם הוא מבקש לעשות זאת לפני תום הזמן משום שהוא חייב לקבל את האשרה ההומניטרית על מנת להשתחרר ולעבור. לכן, כאשר עובד כזה אינו עובד אצלכם יותר הוא ייחשב לעובד לא חוקי אם לא יסדיר את מעמדו. זה לא פוטר אתכם מאחריות לו משום שאתם חתומים על העסקתו ולכן יש להסדיר זאת בצורה חוקית ומסודרת.

תנאים סוציאליים

עניין נוסך שאתם אחראים לו הוא התנאים הסוציאליים שעליו לקבל מכם בנוסף לשכר. עובדים זרים זכאים לכל הזכויות וההטבות שאפשר לקבל בישראל כעובדים גם אם אין להם אזרחות ישראלית ולכן עשויים לתבוע אתכם אם לא תשלמו להם כראוי. בכל מקרה, את כל ענייני הוויזה ואשרת העבודה רצוי לעשות באמצעות עורך דין עובדים זרים שמתמחה ומטפל בעובדים זרים ובאשרות עבודה ושהייה לעובדי סיעוד.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

סדנאות

זה מאמר על חשיבות הסדנאות. הוא דן כיצד הם עזרו לאנשים ולחברות בדרכים שונות. הוכח שהם עוזרים לאנשים לצאת מאזורי הנוחות שלהם וליצור קשרים חדשים

קרא עוד»

עיצוב לוגו – למה זה חשוב

לוגו הוא מרכיב חשוב שצריך להיות קיים בכל חברה. הוא צריך לייצג את החברה ואת מוצריה. לוגו טוב יכול לעזור להגביר את המודעות למותג של

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved