חברת השמה להייטק – האם זה באמת משתלם לנו?

חברת השמה להייטק

אחת השאלות שלא מעט בעלי חברות הייטק ומנהלי חברות בחום זה, שואלים את עצמם היא, האם נכון מצידם לפנות אל גורם חיצוני שיבצע עבורם גיוס עובדים או שמא יהיה נכון מצידם לבצע זאת בעצמם. כלומר, האם יהיה נכון לפנות אל חברת השמה להייטק שמתמחה בתחום של גיוס ומיון, או שמא לבצע את כל העבודה אין האוס, כלומר, בתוך העסק.

מן הסתם, מיקור חוץ של גיוס ומיון עובדים הוא לא דבר חדש וגם לא יחידי, כלומר, אנחנו נמצא אופציות רבות בתחום ההייטק בהן נעשה מיקור חוץ, הרי בסופו של דבר, במקרים רבים זה יותר יעיל, יותר נוח, הרבה יותר זול מבחינה כלכלית לטווח קצר או ארוך.

אז למה דווקא בנושא של גיוס עובדים זה מעורר שאלות? ובכן יש לכך כמה סיבות. ראשית, החשיבות של העניין. גיוס עובדים זה לא דבר של מה בכך. מדובר בדבר מהותי, אנחנו צריכים לגייס את העובדים הטובים ביותר עבורנו. שנית, לא תמיד יש לחברות השמה, על פניו, את היכולת להבין לעומק, מה בדיוק אנחנו צריכים, מה בדיוק אנחנו רוצים. אפילו אם החברה יודעת, זה לא כמו שאנחנו, בתוך העסק, יודעים.

אז למה משתלם לנו?

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, זה חוסך לנו הרבה זמן, חוסך לנו הרבה עלויות. במקום שאנחנו נעסיק עובדים שינהלו את כל התהליך, במקום שאנחנו נהיה אחראים על כל השלבים, אנחנו מקבלים את המועמדים בסיום התהליך, ומחליטים אם הם מתאימים לנו או לא.

עלינו לקחת בחשבון, כמובן, את העובדה שהחברה מבצעת את תהליך הגיוס והמיון בעזרת אנשי מקצוע, בהתאם לצרכים שלנו ועל פי הדרישות שאנחנו מציגים בפניה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *