נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות – כל מה שצריך לדעת

תאונות דרכים הן נושא מאוד בעייתי וטעון שגובה מחירים גבוהים בנפש בגוף וברכוש. יש עבירות תנועה עליהן יש סנקציות ועונשים שונים אשר מטרתם לנסות ולהפחית את נושא העבריינות בכביש כאשר בין יתר העבירות החמורות יש את הנושא של נהיגה בשכרות

מה מוגדר למעשה כנהיגה בשכרות

ההגדרה של נהיגה בשכרות השתנה במהלך השנים ונכון להיום על פי החוק אדם שיכור מוגדר כאדם אשר שותה משקה משכר בזמן שהוא אחראי על רכב או בזמן שהוא נוהג כאשר ההתייחסות היא גם בנושא של סמים והמצאות סם מסוכן בגופו של אדם לפי פקודת הסמים המסוכנים. את רמות ערכי האלכוהול ניתן למדוד על ידי מבחן נשיפה, בדיקת דם כאשר רמת האלכוהול המותרת בדם היא עד 50 מיליגרם ל100 מיליליטר של דם.

מה עושים כאשר יש חשד שנהג נמצא תחת השפעת אלכוהול

כאשר לשוטר יש חשד שנהג נמצא תחת השפעת אלכוהול הוא רשאי לעצור אותו גם אם לא בוצעה עבירת תנועה כלשהי על ידי הנהג וזאת לצורך בדיקה של הנושא. לשוטר יש האפשרות לעכב את הנהג לפרק זמן של עד 3 שעות, לבצע חיפוש ברכבו ולבצע בדיקות כמו בדיקת התרשמות מהתפקוד שלו ובדיקות נוספות לצורך בירור רמת האלכוהול בגופו של האדם, בדיקת נשיפה על ידי "ינשוף" או בדיקת שתן, בדיקת דם או רוק.

מה קורה לאדם הנתפס בנהיגה תחת שכרות

כאשר אדם נתפס בנהיגה בשכרות ומורשע הוא מקבל שלילת רישיון כאשר המינימום לשלילה הוא שנתיים,  משך השלילה הוא גם פונקציה של העבר שלו ונסיבות מיוחדות נוספות. השלילה היא החלטה של בית המשפט כאשר עד לקיום המשפט והכרעת פסק הדין קצין משטרה יכול לשלול את רישיון הנהיגה לפרקי זמן מסוימים שתלויים בחומרת העבירה.

קראו גם: כמות אלכוהול מותרת בזמן נהיגה

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

ציוד לבתי הספר

חינוך הוא אחד מהמגזרים העסקיים החשובים בעולם. מוסדות רבים להשכלה גבוהה, מכוני מחקר ופיתוח וכו' מעורבים במגזר החינוך למטרות השכלה גבוהה. שוק הציוד לבית הספר

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved