מנסים להתקבל לעבודה חדשה – כמה זמן לוקחת מחיקת תיק פלילי?

מחיקת תיק פלילי

תיק פלילי הוא מעין חותם על אדם אשר ברשותו "תיק" שכזה וניתן לדמות אותו לכאב שיניים טורדני המציק לנו מידי פעם בשגרת היום יום. רישום תיק פלילי מלווה את אותו אדם כל חייו, בין אם הוא מעוניין להשתלב בעבודות מסוימות בשוק, לקבל ויזה לארה"ב ובכלל הוא מעין כתם טורדני המלווה אותו. ישנם שני מושגים בנושא זה – רישום פלילי או תיק פלילי. רישום פלילי הוא מצב שבו תועד במחשבים הדיגיטליים תלונה שלא הסתיימה בערכאות משפטיות, אלה מדובר על בירור ראשוני או חקירה על הנושא. כל עוד התיק לא הועבר להגשת כתב אישום הוא נחשב כתיק הממתין לבירור דין. לרוב תיקים כאלה נסגרים בסופו של דבר, אולם יש מרשם פנימי במשטרת ישראל.

על מנת להסיר את הרישום הפלילי או את התיק הפלילי, חשוב להיעזר בעורך דין מיומן אשר מכיר היטב את התחום והוא יוכל לסייע לכם למחוק את התיק הפלילי לאלתר. השאלה הנשאלת במקרים אלה כמה זמן לקוח למחוק את התיק הפלילי, שהרי ברוב המקרים אדם הזקוק למחיקת התיק הוא בדיוק לפני קבלה לעבודה או לפני קבלת ויזה, לכן חשוב לציין כי מדובר בתהליך שחשוב לבצע אותו מראש ולא להגיע למקרים דחופים של לחץ.

מה ניתן לראות במרשם פלילי?

ישנם נתונים רבים אותם בעלי סמכויות יכולים לראות, כמו – שוטרים, משטרה צבאית, מחלקת ביטחון שדה, בתי משפט, עורכי דין, רשות הרישוי (עבירות הקשורות לנהיגה ברכב או עבירת סמים), רשויות שונות בהקשר לקבלת רישיון עסק או היתרים שונים ועוד. על מנת לבחון את הרישומים הפליליים שלכם ולקבל תעודת יושר, עליכם לגשת לסניף דואר כדי להוציא תעודת יושר או לגשת למשטרת ישראל ולהוציא תעודת יושר. כמו כן, ישנם מקרים שבהם רשויות או גופים מסוימים יוכלו לבקש מרשם פלילי של אדם מסוים ולקבלו ממשטרת ישראל.

זמן מוערך למחיקת תיק או רישום פלילי

רישום משטרתי, כלומר בירור או חקירה שבוצעו על ידי המשטרה ולא היה המשך לתהליך, כלומר שהתיק נסגר ללא הגשת כלת אישום מחוסר ראיות או חוסר ענין לציבור בין חודש לשלושה חודשים בממוצע, תלוי בעורך דין המייצג ובסוג הבקשה או העבירה שבוצעה.

הרשאה פלילית היא מורכבת יותר כיוון שבמקרה זה הוגש כתב אישום והיו ראיות לעבירה. לכן, תהליך מחיקת תיק פלילי יהיה ארוך יותר ויכול לקחת בממוצע בין – 6-8 חודשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *