דוד בן הרוש

דוד בן הרוש – מה התכונות שצריך מנהיג?

הרבה פעמים עוסקים בשאלה, מה הן התכונות שצריך מנהיג בשביל להגיע לתפקיד ולהצליח בו. לא משנה אם מדובר במנהיגות של יישוב, מדינה, חברה עסקית או קבוצת ספורט. בכל אחד מהמקרים הנ"ל, יש מנהיגים והם צריכים שיהיה להם אופי מסוים בשביל שיוכלו לתפקד בתפקיד זה. 

הנחת היסוד צריכה להיות בסיסית ופשוטה. אי אפשר להיות מנהיג אם אין מי שיקבל את ההנהגה שלנו. מנהיגות זה משהו שלוקחים אך בשביל להיות מנהיג, צריך שאנשים יסכימו להיות מונהגים על ידנו. אחרת, אף אחד לא יקשיב לנו ולא יעשה את מה שאנחנו אומרים. זה נכון בהנחה ומדברים על הנהגה מרצון ובהסכמה ולא כזו שנכפית בכוח על אנשים אחרים. 

מנהיג צריך להיות מסוגל לדבר עם האנשים מסביב, צריך להיות מסוגל להבין את הצרכים שלהם ולהוביל אותם בדרך. הם צריכים לסמוך עליו, הם צריכים להיות בטוחים שיש לו פתרונות, הם צריכים להאמין לו, להאמין בו, ולהיות מוכנים ללכת אחריו. 

דוד בן הרוש מנהיג לדוגמא

דוגמא טובה למנהיג מקומי, הוא דוד בן הרוש יבנה. דוד כיהן בתפקידים שונים בעיריית יבנה, עד שהפך לימים לראש עיריית יבנה. הוא הוביל אנשים, הנהיג אותם, וגרם להם להאמין, ובצדק, שיש לו את היכולת לקחת אותם אל מקום טוב יותר, לפתח את העיר ולהוביל אותם קדימה. 

העובדה שבמשך שנים רבות כיהן דוד בן הרוש יבנה בתפקידים שונים בעירייה, עזרה לו להגיע אל תפקיד ראש העיר ולגרום לתושבים ולעובדים סביבו, להאמין שיש לו את היכולות והכלים להיות מנהיג. שכן יש לו את הידע, ניסיון והוא מבין את הצרכים של התושבים ושל העיר בכלל. מעצם זה שהוא ידע את תפקידו, זה עזר לו לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. 

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

טופס 250 תאונת עבודה
דיני עבודה
moshiko

טופס 250 תאונת עבודה

טופס 250 תאונת עבודה הינו טופס חשוב וחיוני, עבור כל אדם שעבר תאונת עבודה. מדובר למעשה על טופס של ביטוח לאומי, אשר מיועד עבור מקרים

קרא עוד»
כללי
moshiko

עורך דין הטרדה מינית

האיסור להטריד אדם בגלל מינו קיים בכל העולם. הטרדה יכולה לכלול "הטרדה מינית" או התקדמות מינית לא רצויה, בקשות להטבות מיניות והטרדות מילוליות או פיזיות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved