קורות חיים

קורות חיים

כל מי שמחפש עבודה חדשה, יודע שהצעד הראשון בתהליך כולל כתיבה של קורות חיים מקצועיים ומרשימים. למעשה, מדובר על כרטיס הביקור שלכם, היות והמעסיק אינו מכיר אתכם ואינו מודע לכל היתרונות והכישרונות החבויים שלכם. לכן קורות החיים אמורים להעביר מידע רלוונטי, שאמור לגרום לו לבחור אתכם למשרה. מי שלא יקפיד לעדכן את קורות החיים שלו או לחילופין, ימשיך לשלוח את אותו הקובץ בדיוק למעסיקים שונים בעלי דרישות שונות, יגלה במהרה שאף אחד לא מנסה לזמן אותו לריאיון עבודה. למעשה, חשוב להבין כי כתיבת קורות חיים הינה אומנות בפני עצמה, ולכן חשוב להבין את כל הניואנסים השונים הקשורים לתחום.

טיפים לכתיבה של קורות חיים

קודם כל, חשוב לזכור כי לכל משרה יש צורך לשלוח קורות חיים מעט שונים. חשוב להתאים את קורות החיים שלכם לאופי המשרה ולדרישות שלה. אם למשל מדובר על משרה הדורשת התנהלות רבה מול אנשים, חשוב להדגיש כי יש לכם יכולות בין אישיות טובות. כמו כן, אם מדובר על משרה הדורשת ניסיון רלוונטי, חשוב להדגיש את הניסיון שלכם בתחום, ולוותר על משרות לא רלוונטיות שעבדתם בהן. בנוסף לכך, חשוב לשים לב לעיצוב של קורות החיים, היות ומשרות הדורשות חשיבה יצירתית ומקורית, יעריכו קורות חיים שנכתבו בגופן מיוחד או במבנה ייחודי. לעומת זאת, משרות קונסרבטיביות יותר, לא יראו בעין יפה מועמדים בעלי קורות חיים שאינם עומדים בסטנדרט הרגיל. לכן חשוב לקחת את הזמן כדי לנתח את המסר, שתרצו להעביר באמצעות קורות החיים שלכם, קראו עוד בנושא איך לכתוב קורות חיים.

נקודה חשובה נוספת, היא סדר הופעת המידע בקורות החיים שלכם. ישנן משרות למשל, שעבורן שווה להדגיש את ההשכלה המקצועית שלכם בתחום, ולכן ההשכלה תופיע לפני הניסיון התעסוקתי. לעומת זאת, כאשר מדובר על משרות אחרות הדורשות ניסיון ספציפי, מומלץ להציג את הניסיון הרלוונטי לפני ההשכלה שלכם. בכל מקרה, חשוב להציג את היתרונות שלכם על פני המתחרים ולהדגיש את התכונות שלכם, הרלוונטיות למשרה. למשל, ניסיון ניהולי יכול להיות רלוונטי עבור משרה הכוללת ניהול עובדים, לכן כדאי להדגיש את הניסיון שלכם בתחום. כמו כן, חשוב להדגיש כישרונות מיוחדים שיכולים לתרום למעסיק, כמו למשל ידע במחשבים, יכולת לדבר מול קהל וכדומה.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved