מטפלת סיעודית לקשישים – פרטית או מטעם חברה?

כאשר אנו באים לדון האם לקחת מטפלת סיעודית ליקירנו, נרצה לבדוק האם כדאי לקבל את שירותיה של חברה המעסיקה מטפלות סיעודיות או שאולי דווקא נפנה למעובדת סיעודית פרטית. זו שאלה שכדאי מאוד לשאול.

מטפלת סיעודית לקשישים – פרטית או מטעם חברה?

אנשים שונים אחד מהשני, ועל זה בוודאי שלא יהיה ויכוח. מכיוון שכך, לא כל אחד יראה את האופן הטיפול בקרוביו מנקודת מבט אחד ויחידה אלא ישנם כמה כאלה. מטפלת סיעודית המגיעה מחברה, יכול להיות שהשירות שהיא תיתן יהיה מעבר למצופה אך קיים הבדל מסוים בהתנהלות.

התנהלות של עובדת חברה, ברוב המקרים תהיה יותר מול המפעילים שלה ומשם היא תקבל את ההוראות ואנחנו, את הבקשות שלנו, נעביר ישר לחברה המעסיקה. לעומת זאת עובדת פרטית  המעניקה טיפול סיעודי בקשישים, וודאי תהיה בקשב מול המשפחה ותיצור איתם קשר ישיר באשר לאופן הטיפול.

מהי רשומה רפואית?

התיק הרפואי של המטופל כולל את כל המסמכים הרפואיים של כל הגורמים המטפלים – רפואה, סיעוד, ומקצועות הבריאות האחרים. המידע מתועד במגוון טכנולוגיות, ברצף כרונולוגי ללא השמטה, השמדה או שינוי של אף מסמך ובתנאים המבטיחים שמירת סודיות רפואית.

טיפול סיעודי – מה זה?

ברוב מקומות העבודה הסיעודיים טיפול בחולים הוא מאמץ צוותי. בין אם זו אחות אחת שמשתלטת על המשמרת של האחר, או על שיתוף פעולה בין אנשי מקצוע שונים בתחום הבריאות, שיש תוכנית טיפול עקבית, דבר זה מבטיח שיש על מי לסמוך בזמן אמת.

תוכנית לטיפול סיעודי מכילה את כל המידע הרלוונטי אודות אבחנות המטופל, יעדי הטיפול, הוראות הסיעוד הספציפיות (כולל אילו תצפיות נדרשות ואילו פעולות יש לבצע), ותוכנית להערכה. במהלך שהותו של המטופל התוכנית מתעדכנת בכל שינוי ומידע חדש על המטופלים.

יצירת תוכנית טיפול סיעודי

בשביל לדעת על אופן הטיפול באדם סיעודי, זה תלוי במקום העבודה, כשתוכניות הטיפול הסיעודי יכולות להשתנות. 

עם זאת, ברוב המקרים ניתן לצפות שהם יכללו את אותו מידע רלוונטי: האבחנות, התוצאה הצפויה, הוראות סיעוד והערכה.
מוזמנים לפנות אל בית האבות נווה שלו, המעניק לכל מי שמתארח אצלנו יחס מדהים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *