מערכת סידור עבודה – איך בונים מערכת בצורה נכונה

מערכת סידור עבודה

אחד הדברים הכי חשובים ביצירת אווירה נעימה במקום העבודה מחד, ומאידך בתהליך ניהול אפקטיבי ויעיל, תהליך עבודה חכם וטוב, זה האופן בו אנחנו, בתור מנהלים, מחליטים איזה יעבוד מתי וכמה. 

במילים אחרות, אם אנחנו רוצים לייצר עסק בריא, עסק שמייצר תפוקה איכותית, עסק שהעובדים שלו נהנים לעבוד בו ומתפרנסים בכבוד, הרי שעלינו לדעת כיצד לבצע סידור עבודה בין העובדים שלנו בצורה יעילה. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא היום מערכות סידור עבודה שמאפשרות לנו לבצע את התהליך בצורה ברורה, נוחה ולא פחות חשוב, באופן כזה שאנחנו לא מתערבים לטובת עובד מסוים, אלא הכל נעשה על ידי מערכת סידור עבודה ממוחשבת. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד המערכת עובדת, חשוב להדגיש, לא בכל מקום עבודה, לא בכל עסק, זה משמעותי. הרי יש לא מעט מקומות שמעסיקים 2-3 עובדים, ואז אפשר להגיע להסכמות ביניהם. לעומת זאת, אם מדובר על עסק שיש בו עשרות עובדים, שימוש במערכת כזו יכול להיות מאוד משמעותי מבחינתנו ומבחינתם. 

כיצד זה מתבצע בפועל

הרעיון הוא מאוד פשוט. אנחנו מתקינים בעסק או בבית מערכת כמו eztime, אליה יכולים לשלוח העובדים את כל העדפות שלהם, לגבי ימים ושעות, אנחנו מגדירים במערכת את מה שנכון וחשוב לנו, לקבוע פרמטרים מאוד ברורים מתי אנחנו רוצים שהעובדים יעבדו, כמה שעות, ועוד. 

בהתאם לכל הנתונים שמוכנסים ומוגדרים במערכת, בסופו של דבר, אנחנו נקבל פלט עם הסידור המלא, הוא גם יישלח אל העובדים דרך הנייד או למייל שלהם. 

צריך להדגיש כאן, שהמטרה שלנו צריכה להיות שהעובדים יקבלו משמרות שמתאימות להם פחות או יותר, באופן כזה שהם יוכלו לקבל את השכר שמגיע להם והעסק יוכל להתקיים, לייצר או לספק שירותים כנדרש. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *