התמודדות עם תאונות עבודה דורשת עורך דין עם ניסיון בתחום

עורך דין תעסוקה

לצערנו הרב כולנו מודעים לכך שתאונות הן חלק מהחיים שלנו, וקטגוריה מסוימת מתוך כל התאונות האפשרויות זוהי הקטגוריה של תאונות העבודה. תאונת עבודה יכולה להיות תאונה שמתרחשת או בזמן העבודה עצמה, או במסגרת שליחות מהעבודה, בדרך אל העבודה או ממנה.

אין ספק שאחד מהצרכים שמתעוררים אחרי תאונת עבודה הוא לדאוג לכך שזכויות העובד לא יפגעו, ולעיתים יש גם צורך לדאוג לכך שמישהו ייתן את הדין על הסיבה לתאונה. כל המקרים האלה דורשים עורך דין תאונות עבודה, כיוון שעורך דין שזוהי ההתמחות שלו הוא האדם שיכול לעזור.

תביעות שונות במסגרת תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה יכול לעזור ללקוחות שלו להגיש תביעות בגין תאונות עבודה נגד גורמים שונים. מצד אחד יכול עורך הדין להגיש תביעה בשם הלקוח שלו כנגד המעסיק, ומצד שני, ישנה אפשרות להגיש תביעה כנגד הביטוח הלאומי. מדובר על שני דברים שונים בעלי מטרות שונות, אך בשני המקרים האדם שאליו נכון לפנות הוא עורך דין לענייני תאונות עבודה.

ההבדל בין תביעה מול הביטוח הלאומי ומול המעסיק

כאשר מחליטים לבצע תביעה כנגד המעסיק המטרה היא אכן לגרום לכך שהוא יועמד לדין על גרימת הנזק לעובד שלו. האחריות שלו בנזק שנגרם לעובד יכולה להתבטא בכך שהוא לא הזהיר את העובד מפני הסכנות, שהוא נתן לעובד הוראות להשתמש במכונות שלמעשה גרמו לנזק אצל העובד, וכמו כן, האחריות שלו יכולה להתבטא בעוד דרכים שונות. לעומת זאת, תביעה כנגד הביטוח הלאומי היא בעלת אופי אחר ובדרך כלל המטרה שלה היא לקבוע את אחוזי הנכות של העובד. אחוזי הנכות הללו קובעים למעשה כמה עזרה יוכל לקבל העובד, לאיזו תקופה והאם הוא יקבל גם פנסיית נכות.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *