תאונות עבודה

מה חשוב לדעת על תאונות עבודה

כמעט מדי יום מתפרסמות בתקשורת, ידיעות שונות על תאונות עבודה. מדובר על תאונות שמתרחשות בתחום הבנייה, חקלאות, תשתיות ועוד. למעשה, אנחנו יכולים למצוא כמעט בכל תחום שהוא, קשר כזה או אחר לתאונות עבודה. בין אם מדובר באדם שעובד כשכיר ובין אם מדובר באדם שעובד כעצמאי. 

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שמתרחשת בזמן העבודה או בקשר מסוים לזמן העבודה. לכן בית המשפט יקבל גם תביעות לגבי תאונות עבודה, אשר מתרחשות מחוץ לזמן העבודה לכאורה. למשל, כאשר העובד בדרך אל מקום העבודה או כשהוא יוצא ממנו. יתרה מזו, אם העובד נפגע במהלך עבודתו והוא מגלה את הנזק רק אחרי שנים (למשל מקרים של סרטן או נזק אחר למערכות פנימיות), הרי שהוא יכול לתבוע את מקום עבודתו ואם יימצא קשר בין הדברים, הרי שהוא יזכה בתביעה. 

תאונות עבודה הן נושא מאוד מורכב ורחב, הסיבה לכך היא, ישנן תאונות רבות ולא תמיד אפשר להוכיח את הקשר ביניהן לבין מקום העבודה או סוג העבודה. עורך דין לתאונות עבודה שמתמחה בתחום ידע כבר למצוא את הדרכים לייצר את הקשר ולהוכיח אותו. 

מה חשוב לדעת על תאונות עבודה?

ראשית, כפי שציינו, תאונות עבודה מתרחשות באופן טבעי במקום העבודה, אך זה לא מחייב שרק שם הן יתרחשו. בהחלט ייתכן שתתרחש תאונה מחוץ למקום העבודה באופן פיזי. 

שנית, תאונות עבודה, כפי שאנחנו מבינים, יכולות לגרום נזק פיזי אך גם נזק נפשי, ולכן אפשר להגיש באמצעות עורך דין חיים הקמן תביעות בגין שני הנזקים, ובית המשפט יבחן אותם. 

שלישית, התביעות בדרך כלל יתבססו על דרישת תשלום בגין הטיפול, נזקים ואובדן הכנסה. יש להוכיח כמובן שאין אפשרות להמשיך ולעבוד בגין התאונה והנזק שנגרם.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved