תאונות עבודה – למה הן קורות?

תאונות עבודה - למה הן קורות?

תאונות עבודה הם אירוע שמתרחש במקום העבודה, או בדרך לעבודה וממנה. מדובר על מקרים שעלולים לקרות בגין סיבות שונות. תאונת עבודה גורמת לעובד נזק מהותי, שבגינו הוא יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצויים. כל אדם חשוף לסכנות בכל מקום שהוא, אם כי יש מקומות מסוכנים יותר ומקומות שנחשבים בטוחים. אך כאשר אדם ניזוק בגין תאונת עבודה, הוא יהיה זכאי לקבל פיצויים וכן לקבל הכרה מהביטוח הלאומי על הנזק ועל האירוע שהתרחש באמצעות הגשת תביעות ביטוח למקום העבודה.

תאונות עבודה בגין מכשור כבד

במקומות עבודה רבים פועלים העובדים בעזרת מכשור כבד שעשוי להיות גם מסוכן. אלו מכונות ערבול, חיתוך, מכונות שמבצעות פעולות בחום חזק וכן הלאה. האדם שניצב לצד מכונות אלו אמנם מודע לכך ועליו לעבוד בהתאם. אך לעיתים תאונה עלולה להתרחש בשוגג, ולגרום לכך שהעובד ייפגע באופן מהותי מהמיכון. זה יכול להיות נזק לאיבר מסוים כמו קטיעת יד, יכול להיות כוויה על שטח נרחב בגוף ועוד. מקרים כאלו הם דבר שמתרחש למרבה הצער. ולמרות כללי הבטיחות והזהירות עובדים ניזוקים בתאונות כאלו לעיתים.

תאונות בגין עבודה בגובה

תאונה נוספת שעלולה להתרחש היא תאונה כתוצאה מעבודה בגובה. תחומי עבודה רבים דורשים מהעובדים לבצע פעולות שונות בהיותם בגובה. זה יכול להיות גג בית, עצים, מנופים ועוד. בכל עת שעובד נמצא בגובה הוא חייב לשמור על כללי הבטיחות כדי למנוע מעצמו פגיעה. אך לא פעם מוצאים עובדים את עצמם ניזוקים מחמת תקלה או תנועה לא נכונה. נפילה מגובה עלולה להיות הרת אסון ולגרום לעובד לנזק בלתי הפיך.

נזק גופני בגין עבודה רציפה בתנועה מסוימת

כמו כן מכירים בנזק שנוצר כתוצאה מעבודה מסוימת. תופעה זו מכונה מחלת מקצוע. העובד מבצע פעולות רוטיניות במהלך יום העבודה שלו, מה שעלול לחשוף אותו לנזקים ולפגיעות שונות. מחלת מקצוע מוכרת אף היא כתאונת עבודה, והעובד יוכל להגיש תביעה על מנת לממש את הזכויות שלו, ולקבל את מלוא דמי הביטוח שמגיע לו לקבל. אבל תמיד חשוב להיעזר בעורך דין שילווה אתכם למימוש הזכויות במלואן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *