מנכ"ליות נדרשות לסטנדרטים גבוהים יותר ממנכ"לים

עורך דין תעסוקה

נתוניהן האישיים של נשים בכירות גבוהים יותר משל מקביליהן הגברים. זה מעיד על כך שלמעשה קשה להן יותר להתקדם.

מנכ"ליות ששייכות לרשימת 500 החברות של Fortune נמצאו כבעלות כישורים חזקים יותר בהשוואה למקביליהן הגברים, כך קובע מחקר חדש שבוצע על ידי איגוד הניהול האמריקאי (AMA).

מחברי הדוח בחנו את הרקע והניסיון של 500 מנכ"לים מהרשימה של Fortune, שהנשים מהוות 5% ממנה, שיא של כל הזמנים. נמצא שלמנכ"ליות יש תארים אקדמיים גבוהים יותר, היה להן ניסיון חיים ועבודה רב יותר כאשר מונו לתפקיד והוכיחו לעתים קרובות שעשו את ההתקדמות שלהן כלפי מעלה מבפנים.

מנכליות נדרשות ליותר

36% מהמנכ"ליות שנסקרו, בהשוואה ל-28% מהמנכ"לים, הן בעלות תארים ראשונים במדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. במונחים של ניסיון חיים ועבודה, הגיל הממוצע שבו אישה מתמנה לתפקיד הוא סביב 53, בהשוואה ל-50 אצל גברים. נמצא גם שרק 20% מהנשים, בהשוואה ל-26% מהגברים, גויסו לתפקיד מנכ"ל מבחוץ.

משכילות יותר, מרוויחות פחות

"נראה שהנתונים הסטטיסטיים האלה מדגימים שנשים נדרשות לאמות מידה שונות אם לא גבוהות יותר מאשר גברים," אמר ג'רמי דונובן, סמנכ"ל שיווק ב-AMA, שחיבר את הדוח. "מה שלמדנו מציע שזה תקף לנשים בכל הדרגים. לדוגמה, על אף שמאז 1982 יותר נשים מאשר גברים השלימו לימודים במכללות בארצות הברית עם תואר ראשון, רק 1.1% מרוויחות 150,000 דולר או יותר בהשוואה ל-4% מהגברים.

על פי דונובן, ישנן סיבות מערכתיות לכך שלנשים קשה יותר להגיע לדרגים התאגידיים הגבוהים ביותר. "קיימת אפליה, מודעת או לא מודעת. התרבות התאגידית נשלטת עדיין על ידי גברים, תופעה שבטוח שנשים ערות לה, גם אם גברים אולי אינם ערים לה. ודאי, נשים לוקחות את התפקיד של מעניקות הטיפול לעתים קרובות יותר, בין אם טיפול בילד ובין אם בקרוב משפחה מבוגר. אף על פי כן, יש לארגונים כל כך הרבה דברים שהם יכולים וצריכים לעשות כדי לשפר את סיכוייהן של נשים להצליח ולהתקדם.

קיראו עוד על שכר באתר HRus

 

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *