עורך דין דיני עבודה

מה ההבדל בין רישיון עסק למסעדה לרישיון עסק למפעל

מרבית העסקים שפועלים בארץ מחויבים בהוצאת רישיון. עסק שפועל ללא רישיון מסתכן בצו סגירה מנהלי, באישום פלילי, בסיכון מיותר של כל הנמצאים בעסק וכמובן בהטלת קנסות. אך הדרישות לקבלת רישיון אין אחידות. נסביר מה ההבדל בין רישיון עסק למסעדה לרישיון עסק למפעל חדש. 

דרישות מיוחדות בהתאם לענף 

אם נשווה בין רישיון עסק למסעדה לבין רישיון עסק למפעל נגלה שיש דרישות מסוימות זהות ויש דרישות אחרות, שונות. לדוגמא, כל עסק נדרש לעמוד בכללי בטיחות אש. אולם לכל סוג של עסק ובהתאם לאופי המבנה, יש לבצע התאמות שונות. חשוב לא פחות, לכל עסק יש דרישות מיוחדות הנובעות מאופי הענף. לדוגמא, רישיון עסק למסעדה מחייב ביקורת מקיפה של משרד הבריאות בתחומי תברואה ובריאות הציבור. לעומת זאת, רישיון עסק למפעל עשוי להצריך ביקורת בתחום של חקר סיכונים, בדיקת רמות הרעש וכדומה. 

התאמות מיוחדות למסעדות ומפעלים 

הבדלים נוספים בקבלת רישיון בין מסעדות למפעלים נובעים מאופי ההתאמות הנדרש, בהתאם לסיכונים מיוחדים. לדוגמא, במסעדות רבות נדרשת התקנה של מערכות נידוף. המטרה היא להקנות איוורור נאות לסילוק עשן והכנסת אוויר נקי. נדרשות גם התאמות במערכת הביוב ולעיתים התקנה מערת לסילוק שמנים ומניעת זרימה חוזרת. במפעלים, קבלת רישוי עשויה לחייב ביצוע התאמות לסיכונים אחרים. לדוגמא, היערכות לאחסון חומרים מסוכנים, נדיפים, דליקים. התאמות בתחום הפחתת הרעשים שיכולים לסכן את העובדים או את הסביבה. יישום אמצעים להפחתת זיהום אוויר וכדומה. 

אם אתם רוצים להתחיל תהליך של הוצאת רישיון עסק, חשוב שתפנו למומחה הבקיא בענף שבו אתם עומדים לפעול. לדוגמא, אדריכל עם ידע בתכנון מסעדות על פי החוקים והכללים הנהוגים, יוכל לתכנן עסק שיעבור את הביקורת לרישוי, ביתר קלות. 

מעוניינים גם במידע על עיצוב לעסק? דברו איתנו >>>

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

מימון לעסקים
טיפים לעסקים
moshiko

אימון עסקי – יקדם את העסק שלך

האימון העסקי מבוסס על האימון האישי. בעוד שאימון אישי מטרתו להתמקד במטרה אחת או יותר החשובות למתאמן הרי שבאימון עסקי העסק עצמו או הארגון עוברים

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved