מחכה לשימוע לפני פיטורים? דע מה מגיע לך

מחכה לשימוע לפני פיטורים? דע מה מגיע לך

הסיטואציה אשר בה עובד מקבל הודעה על שימוע לפני פיטורין, היא הודעה לא נעימה ולא פשוטה כיוון שקיים סיכוי שבעקבותיה העובד יפוטר ולכן יישאר ללא פרנסה עד מציאת מקום עבודה חלופי. כמו בתחום המקרקעין וענייני היטל השבחה, כך גם השימוע הוא חוק יסוד בתחום דיני העבודה ולכן הוא אמור להתבצע בכל מקום עבודה בישראל הן פרטי והן ציבורי.

שימוע לפני פיטורים

מטרתו של השימוע שהוא הליך שעל פי החוק חייב להתקיים לפני הפיטורים עצמם, הוא להשמיע את חוסר שביעות הרצון של המעסיק מהעובד או להסביר מדוע קיימת חשיבה לפטר אותו עקב שינויים מנהליים בעסק, צמצומים או כל סיבה אחרת.

במעמד זה העובד מסביר את הדברים מנקודת ההשקפה שלו, הוא יספר על המאמצים הרבים שהשקיע בעבודה, על מוסר העבודה והאמינות שלו. בנוסף יסביר  עד כמה הפיטורים עלולים להשפיע על מצבו האישי, המשפחתי והכספי. הוא יכול להראות במעמד זה מסמכים רלוונטיים בעניין אופן העבודה שלו בפועל, להגיע עם נציג וועד העובדים או עם יצחק גולדשטיין עורך דין מומחה העוסק בתחום דיני העבודה אשר בקיא בכל סוגי ההתנהגויות של המעסיקים השונים בעת השימוע והפיטורים.

אי קיומו של השימוע כחוק עלול להפוך את הקערה על פיה ולבטל את הליך הפיטורים.

שלב קבלת ההחלטה בעניין הפיטורים

לאחר שמיעת המידע מהעובד, המעסיק אמור לשקול בכובד ראש את הנושא ולקבל החלטה אם לפטר אותו או שהוא השתכנע כי העובד יוכל לתרום לחברה ולכן ישאיר אותו בתפקידו הנוכחי או בתפקיד אחר בהתאם לסיטואציה.

אם ההחלטה היא לפטר את העובד יש לתת לו פרק זמן של התארגנות ומציאת מקום עבודה חלופי. פרק הזמן שנקבע תואם את הוותק של העובד במקום העבודה. המעביד יודיע לעובד שהוחלט לפטר אותו ויודיע לו על תוקפם של הפיטורים. משך הזמן מיום ההודעה ועד עזיבת העובד בפועל הוא זמן הודעה מוקדמת לפיטורים המשולמת לעובד אם הוא ממשיך לעבוד עד יום זה וגם אם המעסיק הסכים שהוא יפסיק להגיע לעבודה באופן שוטף, עקב חוסר הנעימות במצב שאליו נקלע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *