מתכנתים ללא ניסיון

טיפים שיגרמו למעסיקים לחזור אליכם

אחת הבעיות הקשות ביותר של אנשים שמחפשים עבודה, היא שמעסיקים לא ממהרים לחזור אליהם אחרי ראיון או בכלל. זה נכון בכל תחום, וזה נכון בפרט אצל מתכנתים ללא ניסיון.

התהליך הוא מאוד פשוט, ניגשים לראיון עבודה, המעסיק שואל שאלות, המתכנת מציג קורות חיים, מסביר על הניסיון שלו, עושה מבחן, ואז המעסיק אומר לו שיחזור אליו אך זה לא באמת קורה. בינתיים המועמד נשאר תלוי באוויר, הוא לא יודע אם התקבל או לא התקבל.

מרבית המועמדים לא מחכים וממשיכים לחפש עבודה, אך יכול להיות מצב שהמעסיקים לא יחזרו אליהם מסיבה כזו או אחרת. לכן צריך לדעת כיצד לגרום להם כן לחזור, על מנת להזמין לראיון המשך או בכלל, בשביל שירצו שיחתמו אצלם בחברה.

לפני שנציג כמה טיפים שיכולים לעזור בנושא, צריך לציין, שוק העבודה בפרט בתחום התכנות, הוא מאוד תחרותי וקשה. לכן חשוב להתעקש, חשוב להילחם על כל מקום עבודה.

טיפים שיכולים לעזור לכם

ראשית, תנסו להיות מקוריים, יצירתיים וחדשניים בראיון. כלומר, אל תציעו את המובן מאליו. תציעו פתרונות שהמעסיק לא יכיר ויתרשם מהם. מצד שני, תנסו לא להיות מתוחכמים מדי, לא תמיד זה ייתפס בצורה טובה.

שנית, תנסו להאריך את זמן הראיון ולהגיע אפילו למצב של סיכום על פרטים מסוימים. אז אתם יוצרים בסיס מסוים שיהיה קשה לוותר עליו. מה עוד שזה יכול לחסוך למעסיק טרחה וכאבי ראש בראיון של מועמדים נוספים.

שלישית, תיצרו קשר עם אנשים בחברה ותבקשו מהם לברר עבורכם, מה קורה, למה לא חוזרים אליכם. אתם יכולים תמיד גם לחזור בעצמכם למעסיק ולברר מה קורה. יכול להיות שהוא לא חזר אליכם כי לא היה לו זמן, ולא בגלל שהוא לא רוצה להעסיק אתכם.

הטיפים באדיבות TechMonster

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved