טיפים לגיוס עובדי אבטחה לאירועים גדולים

אירועים גדולים מחייבים מטבע הדברים גיוס של עובדי אבטחה. הבעיה היא שלא כל עובד עם רישיון לאחזקת נשק יכול להציע שירות מן הסוג הזה לאירועים גדולים, ולכן חשוב להכיר מספר שיקולי מפתח. הנה המדריך המלא

אירוע שבו מעל 250 מוזמנים נחשב בדרך כלל גדול וההיערכות אליו שונה ומיוחדת. באירועים כאלה צריך קודם כל לוודא שרק המוזמנים נכנסים, אך יש משמעות גדולה גם להסדרי החנייה, לשמירה על סדר ולמניעת התפרעויות. לכל זה יש להוסיף את איומי הפח"ע ("פעילות חבלנית עוינת") ונדרשת היכרות עם כללי טוהר הנשק על מנת למנוע מקרים מצערים.

מי יכול להציע שירות לאירועים גדולים?

רק חברות אבטחה מנוסות מסוגלות לעמוד בסטנדרטים ולהציע שירות לאירועים גדולים. בשביל החברות האלה יש גם כמה טיפים שיכולים לעזור בגיוס עובדים:

א. חפשו עובדים עם רישיון נשק מתאים או הכשירו אותם בעצמכם – מחינת חברה שמספקת שירותי ביטחון, רישיון הנשק הוא התנאי העיקרי לקבלה לעבודה. אם אתם מעוניינים לגייס עובדים לאירועים גדולים תצטרכו מלכתחילה לדאוג שיהיה להם רישיון נשק מתאים. לחילופין, תוכלו לגייס עובדים בלי רישיון נשק ולהעניק להם את ההכשרה על חשבונכם. במקרים כאלה ניתן להתנות את התשלום על הרישיון בעבודה לתקופה מינימאלית מסוימת.security-guard-1570961__340[1]

ב. גייסו עובדים עם רקע צבאי ביחידה קרבית – סביר להניח שיוצאי יחידות קרביות יידעו להתמודד טוב יותר עם הסיכונים והאיומים של הגנה על אירועים גדולים. נסו לגייס עובדים עם רקע צבאי ביחידה קרבית ותנו להם עדיפות על פני תומכי לחימה. עם זאת, שמרו על ראש פתוח כי יכול להיות שדווקא העובד הכי טוב שלכם יגיע מיחידה שאינה מוגדרת קרבית על פי הקריטריונים של צה"ל.

ג. השקיעו בהעסקת אחראי משמרת מנוסה – הניסיון יעזור לאחראי משמרת להתנהל גם באירוע גדול עם מאות מוזמנים. מבחינתכם בתור נציגי החברה או כמובן בעלי האירוע, החשיבות היא בהעסקת אחראי משמרת עם ניסיון מוכח. גייסו רק אחראי משמרת כזה לטובת המשימה או קדמו עובד מצטיין שכבר הראה את היכולות שלו בשטח.

מתי מתחילים לגייס עובדים לחברת אבטחה?

נציגי חברה שמספקת שירותי ביטחון לא יכולים להרשות לעצמם לחכות לרגע האחרון כדי לגייס עובדים מתאימים. הם צריכים לדאוג שיהיו להם כל הזמן עובדים זמינים, שמסוגלים להגיע ולספק את השירות גם באירועים גדולים, רגישים ומורכבים. חלק מהעובדים יכולים לקבל משימות שוטפות וחלקם להיות בכוננות מספר ימים לפני האירוע.

החשיבות של שירותי אבטחה

בשורה התחתונה, לא ניתן לקיים אירועים גדולים ללא אבטחה. השירות נמדד לפי מקצועיות המאבטחים והוא מחייב גיוס עובדים מתאימים. את העובדים תגייסו לפי רישיון הנשק שיש להם, על פי רקע ביחידה קרבית ורק לאחר השקעה מאסיבית בהכשרת והעסקת אחראי משמרת מנוסה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *