סקר שביעות רצון

סקר שביעות רצון

אחת הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר לצורך התייעצות עם הלקוחות שלכם, היא סקר שביעות רצון. מטרתו של הסקר היא לפתוח ערוץ תקשורת בין הלקוחות לחברה, לספק להם את האפשרות לחוות את דעתם על המוצרים או השירותים השונים של החברה וכמובן להעניק פידבק. סקר נחשב לאחד הכלים היעילים ביותר, היות והוא מאפשר לבעל העסק להתייעץ באופן ישיר עם הלקוחות שלו, לשמוע את דעתם לגבי החסרונות והיתרונות של המוצרים שלו וכמובן להסיק מכך את המסקנות המתבקשות. כל בעל עסק רוצה להעלות את רמת שביעות הרצון של הלקוחות שלו, במטרה לייצר נאמנות למותג שלו וכמובן להבטיח קניה חוזרת והמלצות מפה לאוזן. אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח את הצלחת העסק ולספק חווית לקוח, היא להתייעץ עם הלקוחות שלכם.

סקר שביעות רצון – כיצד עושים זאת נכון?

על מנת להפיק את מירב התועלת מסקר שביעות רצון, יש צורך לתכנן היטב את השאלות שהוא מכיל. יש צורך לתת את הדעת גם לגבי סוג השאלות שתרצו לשאול וגם לגבי הניסוח שלהן. ניסוח לקוי עלול לגרום לאי הבנת השאלה, דבר שיגרום לתשובה שכלל אינה מתאימה לשאלה הנשאלת. כתוצאה מכך, ייתכן כי בעל העסק יגיע להחלטות משמעותיות לגבי העסק שלו, בהתבסס על תשובות מוטעות. לכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, לצורך יצירת סקר יעיל וברור עבור העסק שלכם. אחת השאלות החשובות ביותר, היא כמובן שאלה הנוגעת בשימוש במוצר. יש צורך באיסוף כמה שיותר מידע, במטרה לנתח ולעבד אותו בצורה הברורה ביותר. איסוף של מידע חלקי בלבד, לא יוכל לספק את כל התשובות לשאלות שלכם. לכן חשוב לשאול בסקר את כל השאלות הרלוונטיות לשימוש במוצר, כולל תדירות השימוש, הצעות לשיפור וכדומה. רק בצורה כזו, ניתן יהיה להבין לעומק את צרכי הלקוח, ולספק לו מענה מתאים.

לסיכום, סקר שביעות רצון נועד כדי לספק לבעל העסק הבנה טובה יותר לגבי צרכי הלקוח. המטרה היא לייצר דיאלוג עם הלקוחות של העסק, להבין מה בדיוק חסר להם בשירות או במוצר שאותו אתם מוכרים ולנסות לשפר ולשדרג אותו בהתאם לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *