סקר שביעות רצון

סקר שביעות רצון – מידע כללי

כאשר אתם מעוניינים לבצע סקר שביעות רצון, תוכלו לדעת שהדבר מתחלק לשניים: סקר עבור עובדים וסקר עבור לקוחות. מהסקרים השונים אשר תוכלו לערוך תהיה לכם את האפשרות להפיק לקחים אשר יוכלו להיות לכם לעזר כדי לבצע שיפורים בעסק שלכם, וכדי ללמוד בצורה טובה יותר את שיטת ההתנהלות של עובדי החברה מול לקוחות ובתוך המחלקות השונות. בכתבה הבאה נסקר עבורכם בצורה כללית את המידע הנוגע לסקרי שביעות רצון.

סקר עבור הלקוחות

במידה ונרצה לדעת מה חושב קהל הלקוחות הרחב של העסק על השירותים המוצעים וההתנהלות השוטפת של המקום, יהיה זה רצוי לערוך סקר מקיף ככל הניתן בו נשאל את השאלות בצורה ממוקדת כך שנוכל להיעזר בתשובות בצורה הטובה ביותר.

לעתים כאשר אנחנו נמצאים בעמדה ניהולית או שמא מדובר בעסק בבעלות שלנו, לא נוכל לדעת את טיב השירות אשר מקבל כל לקוח, ולפעמים אין לנו את האפשרות לפקוד כל סניף וסניף באופן קבוע. בנוסף, סגל העובדים מכיר אותנו ובעקבות זאת הם לא יתנהגו בצורה טבעית כאשר נהיה בסביבה.

סקר כזה אשר יהיה מיועד עבור הלקוחות שלנו יאפשר לנו ליהנות מתשובות מהימנות אשר נכתבו על ידי צרכני הקצה אשר השתמשו בשירותים השונים של העסק. נסו לתת תמריץ מסוים בצורה של הטבה או הנחה כדי שהלקוחות ימלאו את השאלון ברצון ואל תנסו להתנות את הרכישה במילוי השאלון.

סקר עבור העובדים

ביצוע סקר שביעות רצון אשר מכוון לעובדי החברה מסוגל להעניק לכם מידע רב לגבי הבעיות והמעלות בעבודה בחברה עבור עובדים זוטרים ומנהלים בכירים כאחד. כך תוכלו לבנות לכם תכנית לטווח ארוך לצד אחת לטווח הקצר אשר תביא לשיפור כללי בעסק.

נסו למקד את השאלות ככל הניתן כך שאלו אשר ממלאים את השאלון יוכלו לפרט ולענות לעניין, במידה ויוצגו רק שאלות פתוחות וכלליות, התשובות אשר יתקבלו בסוף הסקר לא יוכלו להועיל לכם יתר על המידה. זכרו לדרוש תשובה לשאלות הנוקבות אשר מציגות בעיות בדרך קבע כדי להבין מהי העמדה של הסגל בנושא.

אחד הדברים החשובים ביותר בעת ביצוע הסקר הוא העובדה שעל כל עובד למלא את הסקר באופן אישי ופרטני, כך שלא תוכלו למצוא תשובות אשר הושפעו מגורמים אחרים ולא מציגות את מה שהכותב באמת מתכוון.

טיב הסקר יהיה מושפע בצורה ישירה מהשאלות שנשאלו ואופן הביצוע שלו, האם אתם יודעים בדיוק מהם הבעיות והיכן נמצאות החוליות החלשות בעסק שלכם?

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

עבודה בהייטק ללא תואר
לימודים
moshiko

עבודה בהייטק ללא תואר

תחום ההייטק מרתק אנשים רבים בכל שכבות הגיל, פעם עסקו בכך רק הצעירים אך היום נושא זה נוגע באנשים בכל שכבת גיל ורבים מהם מעוניינים

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved