סדנאות גיבוש – חידוש מרענן

תוכנה למשאבי אנוש

אנחנו מבלים זמן רב במקום העבודה שלנו יחד עם חברינו לעבודה, אך האם אנחנו באמת עושים מאמץ כדי לעבוד איתם בצורה יעילה ומהנה? לשם כך בדיוק קיימות סדנאות גיבוש.

אתם כבר מכירים את סביבת העבודה שלכם – רגילים להגיע בבוקר לעבודה, רגילים לעובדים שסביבכם, ורגילים גם לשגרת היום שלכם. לא לכולם יש זמן להכיר כשהכל כל כך עמוס סביבנו, והאינטראקציות החברתיות שלנו אינן מצליחות תמיד. חברות רבות רואות צורך לגבש ולחזק את הקשר בין העובדים שלהן, כיוון שהן מבינות שקשרים חברתיים מביאים להנאה רבה יותר במקום העבודה, איתה יגיעו גם המוטיבציה לעבוד, ושיתוף הפעולה בין העובדים. סדנאות גיבוש יכולות להוות פיתרון מצוין עבור חברות המעוניינות ליצור קשרים חברתיים פתוחים ויציבים יותר בין עובדיהן.

גיבוש לעובדים

למי מתאימות סדנאות גיבוש?

כל מסגרת מקצועית יכולה להעזר בסדנאות מסוג זה, כשהמטרה היא להתאים את תוכן הסדנה לקהל היעד שלה ולמסרים שאנחנו מעוניינים להעביר לעובדים. אפשר לחלק את עובדי החברה לקבוצות על פי קריטריונים קיימים (כמו למשל, מחלקות שונות או צוותים), ואפשר לנצל את ההזדמנות וליצור חלוקה שונה מזו הקיימת במקום העבודה, וכך ליצור אינטראקציות חברתיות חדשות, שייתכן ולא היו אפשריות בנסיבות אחרות.

סדנאות גיבוש – מה מתאים למי

כיוון שימי גיבוש וסדנאות מחוץ למקום העבודה אינם אירוע יום יומי, חשוב להתכונן בהתאם, ולהתאים את תוכן הסדנה לקהל היעד שלה. מגוון הרעיונות והאפשרויות הקיים היום הוא עצום, וניתן (ומומלץ!) לשלב בין כמה פעילויות ביום אחד. בין שלל הרעיונות אפשר למצוא:

  • בישול בחיק הטבע בקבוצות, כשבסיום העבודה חולקים העובדים ארוחה משותפת.
  • סדנאות גיבוש שנועדו לשבור את הקרח ולשחרר את הרשמיות הקיימת במקום העבודה, כמו- סדנת צחוק, סדנת אלתור, יוגת צחוק, ועוד.
  • חלוקה לקבוצות והצבת מטרה לכל אחת מהן, כך שהעובדים לומדים לשתף פעולה ולתקשר.

חברה המורכבת מעובדים צעירים במיוחד, למשל, תעדיף בוודאי לפנות אל התחום האתגרי, ולערוך סדנת גיבוש בטבע, או באווירה צעירה ומשוחררת יותר, לעומת חברה בעלת עובדים ותיקים יותר, שייתכן ויעדיפו פעילות רגועה יותר, כמו משחקי חברה קבוצתיים.

לסיכום, גיבוש עובדים באמצעות סדנאות הוא פתרון נוח, מהנה ויעיל עבור כל הגורמים המשתתפים בו, הוא תורם ליצירת סביבת עבודה נוחה ומהנה, מחזק את הקשר בין העובדים ואל מקום העבודה, ומהווה אתנחתא חוויתית משגרת העבודה הרגילה שלנו.

 

 

 

 

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *