עלייה בביקוש למשרות

דלתות נפתחות: אלה תחומים על עלייה בביקוש המשרות

כל מי שמתבונן על שוק גיוס עובדים head hunting, יכול לראות מעת לעת עלייה בביקוש למשרות מסוימות. העלייה מלמדת על שינויים בשוק העבודה, שינויים במשכורות, בתנאים וכמובן בצרכים של השוק באופן כללי. 

למשל, אם אנחנו רואים עלייה מסוימת בתחום ספציפי, אנחנו יכולים להניח שיש ביקוש בתחום זה בגלל התפתחויות שונות, ייתכן מאוד שגם זה מלמד על שינויים במשכורות, תנאים ובהיבטים אחרים. ישנן מסקנות שונות שניתן להפיק מהנתונים, אך מה שבטוח הוא, שהשינוי מתרחש בנקודת זמן מסוימת, וכאשר השוק יגיע לכדי מיצוי, אנחנו נוכל לזהות או מצב סטטי של ביקוש קבוע או מצב של ירידה בביקוש באופן מסוים. 

שוק העבודה, כפי שאנחנו יודעים, מורכב מפרמטרים שונים שמשפיעים עליו. אחד הפרמטרים החשובים אלו שינויים חברתיים, כלכליים וטכנולוגיים. לכן, אנחנו יכולים לראות בעשור-שניים האחרונים, עלייה ניכרת במודעות דרושים בכירים ובביקוש בכל מה שקשור למקצועות הייטק, אינטרנט ובפרט בכל מה שקשור למקצועות שקשורים לפיתוחים במכשירי סלולר. לעומת זאת, אפשר למצוא ירידה בביקוש למקצועות קלאסיים, אשר חלקים נעלמו מהנוף. 

באילו תחומים אנחנו יכולים לצפות עלייה בביקוש

בעיקרון, עם השנים אנחנו נוכל לראות הרבה יותר ביקושים במקצועות שקשורים, כאמור, לתחום האינטרנט, הטכנולוגיה, וכן במקצועות שקשורים כך או אחרת למקצועות שניתן לבצע מהבית. מאחר והרבה מאוד עסקים באופן כללי עובר לסוג משרות שכזה, אז נוכל למצוא עלייה בביקושים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאיים. 

מנגד, נוכל למצוא ירידה בביקושים במקצועות שבעבר היו נחשבים חיוניים והיום יש להם תחליפים טכנולוגיים כאלה ואחרים, בין אם זה תיווך, בין אם זה פקידות או משרות אחרות, שנחשבות נמוכות יותר, וניתן למצוא להן תחליף הרבה יותר זול והרבה יותר פשוט.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בודק שכר מוסמך
טיפים לעסקים
moshiko

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

ישנם אנשי מקצוע שאנחנו לא יכולים לבחור כלאחר יד כמו רואה חשבון בחיפה למשל או בודק שכר. מדובר על בעלי מקצוע בתחומים בהם שהצורך שלנו בשירות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved