רילוקיישן לצרפת מהעבודה? כל מה שצריך לדעת

מתנה לבוס

רילוקיישן למדינה זרה מהווה חוויה תרבותית וחברתית מעין כמוה. לקום לתוך בוקר בפריז, לשבת על קפה וקוראסון, להסתובב בין מבנים עתיקים ולספוג תרבות אחרת – מה יותר מושלם מזה?

ישראלים רבים בוחרים לעשות רילוקיישן למדינות שונות ברחבי אירופה, כשצרפת מהווה יעד פופולארי למדי. לפני שנכנסים יותר לעומק של הדברים, קיראו את המדריך לרילוקיישן באתר של חברת DavidShield, המתמחה בביטוח ישראלים לחו"ל. הכלכלה המשגשגת שלה, תנאי המחיה הזולים יחסית והשכר הגבוה מהווים מוקד משיכה חזק לישראלים רבים שנלחמים לסגור את החודש. אם מוסיפים לכך גם יופי ארכיטקטוני ייחודי ומערכת חינוך והשכלה גבוהה ברמה טובה ובלתי מתפשרת – אין ספק בכלל כי מדובר במדינה ששווה להשתקע בה.

רילוקיישן לצרפת מטעם העבודה

ישראלים רבים מחפשים מראש מקומות עבודה שמציעים אופציות של ניוד לחו"ל. מדובר לרוב בחברות ישראליות בעלות קשרים מפותחים בחו"ל, ששולחות את עובדיהן למדינות שונות לצורך הכשרת העובד או לחילופין העברת ידע לחברות הזרות. מעבר לחוויה המדהימה של להעביר מספר שנים בחו"ל, מדובר גם בהזדמנות טובה לחסוך כסף. השכר המשולם לעובד שעשה רילוקיישן לצרפת הינו גבוה ומפנק. מצד שני, ההוצאות שלו נמוכות יחסית. החברה בדרך כלל מספקת סיוע במציאת דירה, תהליכים ביוקרטים שונים והתאקלמות כללית. כך שהעובד זוכה למעבר חלק וקליל עם עבודה טובה ושכר משתלם. הקושי העיקרי שעלולים להתקל בו הוא מחסום השפה. צרפת ידועה בתור מדינה שקנאית לתרבות ולשפה שלה, לכן מרבית תושביה אינם דוברי אנגלית. כל חבל ארץ בצרפת מדבר בדיאלקט שונה, כך שישראלי שעושה רילוקיישן לצרפת צריך להגיע מוכן. כדאי לברר מראש על האיזור המדובר, ולעשות מאמץ ללמוד לפחות את הבסיס של השפה. אחרת ההתנהלות היומיומית עלולה להיות קשה ומתסכלת.

רילוקיישן לצרפת לצורכי לימודים

לימודי תואר ראשון בצרפת יכולים להיות מעניינים וחוויתיים ביותר. ניתן ללמוד באוניברסיטאות ציבוריות, בהן הלימודים מסובסדים ע"י המדינה ויש צורך רק בדמי רישום, או באוניברסיטאות פרטיות בהן מדובר בשכר לימוד גבוה יחסית. באוניברסיטאות הציבוריות הלימודים מתנהלים בדרך כלל בצרפתית בלבד, כך שאם אתם לא דוברי צרפתית תהיה לכם בעיה.

באוניברסיטאות הפרטיות ניתן למצוא לימודים באנגלית, אך כאמור מדובר בשכר לימוד לא נמוך במיוחד. בנוסף ללימודים האקדמאים לצורכי תואר ראשון ותארים מתקדמים, ניתן גם ללמוד במוסדות המיועדים ללימודים ספציפיים דוגמאת בישול או אדריכלות ועיצוב. כמו כן, לימודי רפואה בצרפת נחשבים לתחום יוקרתי במיוחד. נורא קשה להתקבל ללימודים, והלימודים עצמם הינם ברמה מאוד גבוהה. אך מי שסיים לימודי רפואה בצרפת, זכה באחת התעודות הנחשבות ביותר בתחום.

לסיכום, רילוקיישן לצרפת עלול להיות מאתגר מעט מבחינת השפה אך אין ספק כי מדובר בחוויה מעין כמוה. להעביר כמה שנים במדינה כמו צרפת, בעלת תרבות כל כך עשירה ורמת חיים גבוהה, היא פריבילגיה שיש לנצל בחוכמה. מעבר ליופי של המדינה ולחוויה האישית, מדובר כאן בהזדמנות כלכלית לחסוך ולחזור לארץ עם מעט חסכונות. הכי חשוב – לא לשכוח לעשות ביטוח רפואי מתאים לקראת רילוקיישן לצרפת או לכל יעד אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *