גיוס עובדים פלסטינים

גיוס עובדים פלסטינים – מתי זה חוקי?

על פי החוקים במדינת ישראל, עובד זר הוא אדם שמגיע למדינה על מנת לעבוד בה והוא אינו תושב ישראל או אזרח קבע. גיוס עובדים זרים או גיוס עובדים פלסטינים בישראל הם חוקיים במקרים מסוימים, ובכול זאת יש לא מעט עובדים ששוהים ועובדים בארץ ללא אשרות מתאימות – מה שיכול לסכן גם את העובדים וגם את בעלי העסקים. 

מתי אפשר לגייס עובדים פלסטיניים?

העסקת עובדים פלסטינים יכולה להתרחש רק במידה ויש לעובד רישיון עבודה מקורי ומסמכים מקוריים שמאפשרים לזהות ולבדוק כי אכן קיים אישור עבודה לעובד. במקרים של העתקים ומסמכים שאינם נראים כמקור, ייתכן כי מדובר במסמכים מזויפים. חשוב לדעת שהעסקת העובד הפלסטיני היא עבירה על החוק! לכן תמיד יש לבדוק מתי אפשר להעסיק עובד פלסטיני ומתי לא. עוד חשוב לדעת כי ע"פ החוק הישראלי יש הליך בירוקרטי ספציפי שיש לבצע כדי להעסיק עובדים פלסטינים, בעוד שפנייה אל עורך דין קבלן רשום או עורכי דין מנוסים בתחום אשרות עבודה ושהייה בישראל – תעזור לכם להעסיק עובדים לכול תחום החל מתחום הבנייה עד לתחומי החקלאות, הטקסטיל, הייצור, ההובלות וכולי. 

כמה עובדים פלסטיניים מועסקים בישראל?

כיום יש כמעט 100 אלף עובדים פלסטיניים שיכולים לשהות בישראל ואף ללון בגבולות הארץ כשהם נמצאים במהלכה של עבודה. את האשרה המיוחלת מנפקים עורכי דין מנוסים – עבור המעסיקים-  שיכולים לקבל את האשרות ואת האישורים המתאימים. במידה ואתם נתקלים בבעיה של העסקת עובד כזה או אחר – רצוי לפנות אל עו"ד מיומן כדי שיספק לכם את השירות, הליווי והייעוץ הנכון. 

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

לוח לבן
כללי
moshiko

מתי צריך להחליף לוח מחיק למשרד?

לוחות מחיקים מאוד שימושיים במשרדים לצרכים שונים, החל מתזכורות ורישום משימות, דרך עמידה ביעדים, ביצוע סיעור מוחות ועד להכנה והגשה של מצגות חיות. החלפת הלוח

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved