לימודי פסיכותרפיה : אילו תארים צריך בשביל להתחיל לעבוד?

לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה הם לימודים אשר רלוונטיים מאוד עבור אנשים העוסקים בתחום הטיפולים הנפשיים. לימודים מעין אלו יכולים לסייע למטפל לעזור למטופל בדרכים יצירתיות שונות. חשוב לדעת שלא כל אחד יכול לעבור קורס בפסיכותרפיה וקורס מעין זה מיועד עבור אנשים ספציפיים אשר למדו תחום כלשהו מהעולם הטיפולי ועשו בו תואר שני. לא פעם קורס פסיכותרפיה הוא קורס אשר מטפלים שונים עוברים במסגרת השתלמות של מקום עבודה, בכדי להעשיר את העולם הטיפולי שלהן והעניק להם אלטרנטיבות נוספות עבור טיפולים שבכוחם לסייע לכל אדם מבחינה נפשית.

מהם לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה הם לימודים המתמקדים בטיפול באדם הסובל ממצוקות נפשיות בדרכים יצירתיות. כך לדוגמא ניתן ללמוד בלימודים הללו שיטות שונות לטיפול כגון שיטת הCBT שמתמקדת בטיפול קוגניטיבי התנהגותי לאדם אשר זקוק לכך, שיטת טיפול בעזרת מוזיקה או טיפול בעזרת אומנות. הלימודים של הקורס מעניקים לאדם העוסק ממילא בטיפול וסיוע לאנשים הסובלים ממצוקות נפשיות, דרכים נוספות ויצירתיות יותר בהם הוא יוכל לסייע למטופלים שלו בכדי להגיע לעולם המטופל, לא די בלשוחח עמו ולהכווין אותו לדבר על בעיותיו. לעיתים יש צורך להגיע אל האדם באמצעות שיח אחר, המתאים לעולמו. כאשר מדובר באוכלוסיית ילדים לדוגמא, הטיפול הרגשי בהם הוא שונה מהטיפול במבוגרים. לימודי פסיכותרפיה הם הדרך למצוא את הדרך לכל מטופל באופן היצירתי ביותר.

מי יכול ללמוד לימודי פסיכותרפיה

אל לימודי פסיכותרפיה יכול לגשת כל אדם בעל תואר שני מהעולם הטיפולי. אדם מעין זה יכול להיות פסיכיאטר, עובד סוציאלי קליני, פסיכולוג, מטפל רגשי באומנות או במוזיקה בעל תואר שני ועוד. לימודי פסיכותרפיה הם לימודים אשר מתבצעים במסגרת קורס מיוחד ולא אורכים פרק זמן משמעותי מדי. לרוב עוברים המטפלים השונים את לימודי הפסיכותרפיה במהלך עבודתם ובמסגרת עבודתם. לימודי פסיכותרפיה הם הדרך להרחיב את ידע של המטופל בכל הנוגע לטיפולים נפשיים שונים ולהעניק לו כלים, דרך וגישה לגשת אל סוגי מטופלים שונים בכדי לסייע להם. הלימודים הללו מעניקים לאדם הלומד אותם תעודה המסמיכה אותו לעסוק בפסיכותרפיה באופן מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *