אבחון פסיכודידקטי בצפון לפני שיוצאים – בדקו אם אתם צריכים

סייעת בגן ילדים

לכולנו יש סיפורים על השנים ההן, שבהן ילדים נפלו בין הכיסאות ונחשבו לעצלנים מזלזלים או כאלה שאינם משתלבים בכיתה. הרף הכללי היה נוקשה ומי שלא הצליח להתיישר אתו סבל מעיכובים בהתקדמות שלו ובכך התקשה להשתלב בין בני גילו. ההישגים הלימודיים שלהם נפגעו וכך נפגע כל מהלך חייהם. מי שנפגע בביטחון העצמי שלו ולא קיבל כלים להתמודד ולהתגבר על כך בדרך עצמאית משלו נשאר מאחור ברוב המדדים. זה קורה גם משום שלא קיבל כלים ללמוד ולהדביק את הפער, וזה קורה גם משום שהדימוי העצמי שלו יכשילו אותו ברוב המקרים גם בעתיד. זוהי, אם כך, החשיבות של אבחון פסיכודידקטי בצפון כשרוצים להבין באמת היכן נמצא הילד שלכם ואיך אפשר לעזור לו.

פתרונות לכל הבעיות, גם לקויות הלמידה

לא חובה לקבוע מראש שיש לילדכם לקויות למידה כלשהן, אלא אולי אטיות מסוימת וקצב משלו בלמידה ובהפנמת החומר. החשש מאבחונים שונים מרחיק אנשים מכלי חשוב זה של אבחון פסיכודידקטי שנותן לכם את כל התשובות. ברוב המקרים תגלו שיש פתרונו והמצב הרבה יורת פשוט ממה שחשבתם. ברוב המקרים גם תוכלו לעזור לילדכם להדביק את הפער הזה ביום מן הימים, אבל יש להתחיל אותו בשלב כלשהו וכמה שיותר מוקדם כך עדיף זה משפר את ההישגיות שלו, זה מקנה לו כלים בקריאה, כתיבה, הערכה וחישוב וזה מחזיר אותו להשתלב בצורה נכונה עם שאר הילדים. כבר לא יראו בו חריג, וגם אם תתגלה בו לקות למידה מסוימת עדיים אפשר להבהיר למורה הכועסת ולחברים התוהים שזה לא חריג במיוחד בימינו וכל מה שנחוץ לו הוא הבנה וסבלנות.

מה עושים אם חושדים שהילד זקוק לעזרה נוספת?

קובעים פגשיה ובאים עם הילד לסדרה של אבחונים פסיכודידקטיים שנעשים בצורה נעימה ולא מאיימת ברוב המקרים הילדים עצמם נהנים מתשומת הלב ומכיוון שמתקדמים לפי הקצב שלהם וכל מה שהם עושים נחשב לתוצאה נכונה הם גם יבינו שבמכון נמצאים לטובתם, והם ייהנו מהדרך. כל עזרה שיקבלו תקדם אותם ואתכם בדרך אל המטרה הנכספת, והיא סיום הלימודים עם הצלחות והישגים שיקדמו אותם גם בדרך המקצועית וההגשמה שיבחרו לעצמם. כעת אפשר לקבל כלים להצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *