כיצד נכון להתמודד עם נוהל 6?

נוהל 6

בשנים האחרונות ניתן לראות בחברות רבות עוד ועוד רכבים שמשמשים את העובדיםמכאן עלה הצורך של בעלי החברות לנסות ולהבין האם העובדים שמקבלים מהם רכבים אכן נוהגים על פי החוק ולא מבצעים עבירות תנועה. השאלה הייתה איך ניתן לעשות את זה, והתשובה לכך היא נוהל 6. מדובר על נוהל שעל פיו בכל חברה שיש בה יותר מארבעים רכבים צריך להדביק מדבקה על הרכב של "איך אני נוהג" אשר כוללת גם מספר טלפון שאליו ניתן להתקשר. בצורה כזאת אדם שרואה את נהג החברה מבצע עבירה יכול להתקשר, להתלונן ולדווח על הנעשה.

למידע נוסף על נוהל 6 >>

המורכבות בנוהל

לכאורה נוהל 6 הינו נוהל חשוב וטוב, כי בעיקר הכוח שלו הוא בהרתעה. עם זאת, עלתה בעיה נוספת, כי איך אפשר לענות לכל כך הרבה פניות של אנשים שמתקשרים ורוצים לדווח על נהיגה שלא כחוק? זו בדיוק הסיבה שבגללה כדאי לפנות אל חברות מקצועיות שיכולות לספק מענה 24 שעות ביממה, כי בעזרת חברות כאלה אפשר יהיה לקלוט את כל התלונות. זה לא משנה אם אדם יתקשר באמצע הלילה לדווח על עובד החברה שלא נוהג כשורה או שהוא יתקשר בבוקר, כי בכל מקרה יהיה מי שיענה לו וייקח את התלונה שלו כדי להעביר אותה הלאה.

לאיזו חברה צריך לפנות?

יש לא מעט חברות שעוסקות בתחום של מענה אנושי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, כך שאפשר להבין אתכם אם אתם לא יודעים לאיזו חברה כדאי לכם לפנות. מאוד מומלץ להשוות בין החברות השונות, לראות מה כל אחת מציעה לכם וגם מה הדרישות של כל חברה. הנוהל חשוב ביותר ויש להקפיד עליו בצורה הכי מקצועית ורצינית שאפשר.

ל-google+ של ביפר

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

תגובה אחת בנושא “כיצד נכון להתמודד עם נוהל 6?”

  1. נוהל 6 הוא באמת דבר מבורך ובזכותו, חל שיפור באיכות הנהיגה והכבישים פשוט בטוחים יותר. עוד מוצר שאני יכול להגיש אני ממש מרוצה ממנו הוא תיאום פגישות, ממליץ לנסות למי שלא ניסה עדיין 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *