"בסך הכל ציוד משרדי" מתי זה כבר נחשב גניבה ממעסיק?

הנטייה הזו "להרים" את הטושים המועילים ממקום העבודה ולנסוע אתם לבית, לא חדשה ועדיין היא די מסקרנת.  

הטשטוש הזה בין מקום העבודה לבית מאפשר כנראה לעשות מין חיבור בלתי נראה ולהוסיף לבית מצרכים מועילים…

ומה אם מדובר על לפטופ יקר או מדפסת חדשה שהייתם צריכים רק ליום אחד?

מומלץ בחום להכיר את הנושא מהצד המשפטי ולהבין מה העונש על גניבה ממעביד, כדי שביום רע הבוס לא יזכיר לכולם מי בעל הבית כאן. 

גניבת ציוד משרדי:

במקומות העבודה של היום אפשר לראות שהציוד נעלם באופן קבוע. המצב הגיע עד כדי כך שבהנהלה יודעים שכל תקופה צריך לחדש את הציוד, כי אחרת? לא יהיה לעובדים עטים, טושים, דפים.

אז אפשר בנימה מתנצלת לומר שזה ממש לא מפריע לחברה והרי היא בין כך מחליפה ציוד כל חצי שנה, זה יהיה אולי נכון כשמדובר על טוש או נייר, אבל כשמדובר על ציוד משרדי כמו מחשבים, זה כבר סיפור אחר. 

החוק קובע את דברו ואומר שכל גניבת נכס ממעסיק עלולה לחייב את הנאשם ב 7 שנות מאסר. 

אמנם החוק מציין שעל הנוטל לקחת את הציוד או הנכס בכוונה לקחת אותו לעצמו… ובמקרה של ציוד משרדי העובדים רק "שוכחים" את הציוד בכיס ואחר כך בבית, אבל בכל אופן כדאי לדעת שבציוד יקר יותר הבוס שלכם בהחלט צודק וזו רק החלטה של רגע לתבוע עובד על ציוד יקר שנעלם לבית או בבית. 

לסיכום, 

לקיחה של ציוד משרדי בסיסי בהיקף קטן לא עלולה להוות בעיה. עם זאת, כשמדובר על מחשבים וציוד יקר הלוקח חשוף לתביעה משפטית שעלולה להסתיים אפילו במאסר. במקרה כזה מומלץ לפנות בהקדם ליעוץ של עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי כמו שניתן למצוא באתר https://bayerlaw.co.il/.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

טופס 250 תאונת עבודה
דיני עבודה
moshiko

טופס 250 תאונת עבודה

טופס 250 תאונת עבודה הינו טופס חשוב וחיוני, עבור כל אדם שעבר תאונת עבודה. מדובר למעשה על טופס של ביטוח לאומי, אשר מיועד עבור מקרים

קרא עוד»
כללי
moshiko

עורך דין הטרדה מינית

האיסור להטריד אדם בגלל מינו קיים בכל העולם. הטרדה יכולה לכלול "הטרדה מינית" או התקדמות מינית לא רצויה, בקשות להטבות מיניות והטרדות מילוליות או פיזיות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved