לימוד קריינות למרכזיה

לימוד קריינות למרכזיה, לא משעמם כמו שזה נשמע

נתב שיחות הוא אמצעי טכנולוגי מתקדם, המאפשר לאנשים להגיע ליעד המדויק עבור השיחה שלהם, כאשר הם מתקשרים לארגון גדול עם מרכזייה טלפונית.

אז יש מוזיקת רקע להמתנה, יש מספרי שלוחות ויש הרבה אנשים שנמצאים מאחורי קווי טלפון שונים, אבל מיהו הקול מאחורי נתב השיחות והאם זה לא תפקיד קצת משעמם? יצאנו לבדוק.

לא רק נתב שיחות

הדבר העיקרי שקופץ נו לראש כששומעים על קריינות למרכזייה הוא הקלטה מונוטונית של מספרי שלוחות רבים, אפשרויות ותפריטים, שיכולים להיות באמת משעממים, אבל למעשה, הקלטת קריינות למרכזייה או קריינות לפרסומות יכולה לכלול אלמנטים הרבה יותר מגוונים ממה שנדמה לכם.

קריינות ג'ינגל למרכזייה

ארגונים רבים כבר מבינים כי זמן ההמתנה של הלקוח על הקו למענה אנושי הוא זמן יקר שלא כדאי לבזבז.

אז במקום לתת ללקוח להמתין דקות ארוכות תוך האזנה למוזיקה קלה, או אפילו לרדיו, בעלי עסקים מעדיפים להקליט מידע שיווקי שחשוב להם להפיץ. המידע הזה יכול לכלול הנחות, שינויים בהסדרים שונים, מוצרים חדשים ועוד.

כדי להכין ג'ינגל שיווקי מסוג זה למרכזייה טלפונית, יש לראיין את הלקוח, לבקש ממנו את פירוט המידע שהוא רוצה להכניס לג'ינגל ואז לבנות ג'ינגל מתאים.

התאמה של הג'ינגל צריכה להתייחס לאורך שלו, למידע המופיע בו וגם לאופן בו הוא מוגש. כמו כל קריינות אחרת, יש משמעות שונה לטון דיבור שונה, לצבע הקול וקצב הדיבור.

אפשר גם לשיר את המידע הזה במקום לקרין אותו כדי להכניס עוד קצת אופי, צבע ומצב רוח לכל העניין.

לכן, כאשר בונים קריינות מסוג זה, יש להתייחס לכל השיקולים הללו.

לסיכום, קריינות למרכזייה או קורס קריינות מקצועית – לא מה שחשבתם. רוצים לדעת עוד? התקשרו אלינו ונשמח לעזור!

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

לוח לבן
כללי
moshiko

מתי צריך להחליף לוח מחיק למשרד?

לוחות מחיקים מאוד שימושיים במשרדים לצרכים שונים, החל מתזכורות ורישום משימות, דרך עמידה ביעדים, ביצוע סיעור מוחות ועד להכנה והגשה של מצגות חיות. החלפת הלוח

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved