מה ניתן לעשות במקרה של אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא מקרה בו אדם אינו מסוגל לעבוד וזאת עקב תאונת עבודה, תאונה שקרתה לו מחוץ לעבודה, עקב מחלה, או אפילו עקב מחלת עבודה, וכעת הוא הוא אינו יכול להשתכר משום שהוא אינו יכול לעבוד. אז מה ניתן לעשות במקרה של אבדן כושר עבודה?

ביטוח אבדן כושר עבודה

כיום רבים האנשים המבטחים עצמם בביטוח אבדן כושר עבודה. ביטוח זה תפקידו לדאוג שלאדם תהיה פוליסה שתכסה את שכרו בחלקה או במלואה במידה והוא יפגע ותדאג כי פרנסתו לא תפגע במידה והוא יפגע ממחלה או מתאונה שתגרום לו לאבד את היכולת לעבוד.

סוגים שונים של אבדן כושר עבודה

כדי להבין לעומק את המשמעות של אבדן כושר עבודה, חשוב לדעת שישנו אבדן כושר עבודה חלקי ומלא, כאשר אבדן כושר עבודה מלא הוא אבדן כזה שאדם אינו יכול לעבוד בשיעור של 75 אחוזים והוא נמצא ככזה שאינו יכול לעבוד בשום עיסוק אחר שימלא את משכורתו, למשל במקרה של קטיעת אצבעות בעבודה או כל תאונה חמורה אחרת. לעומת זאת ישנו גם אבדן כושר עבודה חלקי בו אדם מאבד את מקום העבודה הנוכחי עקב הפגיעה אך יכול לעסוק בעיסוק אחר, עם ירידה בהכנסות הקבועות שלו, למשל במקרה של ירידה באיכות השמיעה.

אז מה ניתן לעשות במקרה של אבדן כושר עבודה?

כאשר אתם מוגדרים כסובלים מאבדן כושר עבודה מלא או חלקי, חשוב להגיש תביעה לחברת הביטוח שלכם במידה ואתם מבוטחים, למלא את הטפסים של חברת הביטוח ולצרף את כל המסמכים הרפואיים מהרופאים התעסוקתיים והאישורים הרלוונטיים. מחברת הביטוח שלכם תקבלו לאחר תקופת המתנה של 90 ימים פיצוי על הימים של אבדן כושר העבודה, בין אם מדובר בפיצוי רטרואקטיבי עם הימים בהם לא עבדתם, וגם קצבה חודשית שאמורה לסייע לכם להתקיים עד למקרה בו תחזרו לעבוד, למקרים בה הפוליסה תגמר, עד לגיל הפרישה או למקרה של חס וחלילה פטירה.

 ומה לגבי גובה הפיצוי?

בדרך כלל חברת הביטוח מפצה את המבוטחים ב 75 אחוזים של שכר חודשי ממוצע מהשכר בשנה האחרונה שבה עבד העובד לפני שאיבד אל כושר עבודתו. עם זאת, מומלץ לבחון כל מקרה לגופו ואם ישנם קשיים להתייעץ עם עורך דין המומחה למקרים של תביעות אובן כושר עבודה ומקרי ביטוח.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *