אובדן כושר עבודה: מה חשוב לדעת?

אובדן כושר עבודה

אחד הפחדים הכי גדולים שלנו הוא, שנאבד את היכולת לפרנס את המשפחה שלנו. שנגיע למצב של אובדן כושר עבודה. לכן, אנחנו צריכים להיערך לכך.

כיצד מגיעים למצב של אובדן כושר עבודה?

כשאנחנו מדברים על אובדן כושר עבודה, הכוונה היא למצב בו אנחנו לא יכולים לעבוד במקצוע אותו למדנו ובו עסקנו כל החיים הבוגרים שלנו. מצב זה יכול לקרות כתוצאה מפציעה, מחלה, חבלה או מסיבות אחרות בריאותיות.

מצב של אובדן כושר עבודה, יכול להיות מוגדר באופן זמני ויכול להיות מוגדר במצב קבוע. כלומר, ייתכן מאוד שאנחנו נאבד את היכולת שלנו להתפרנס באופן זמני, לתקופה מסוימת, וכן אנחנו יכולים לאבד את היכולת שלנו לעבוד באופן קבוע. כמובן שהיחס לשני המצבים הוא בהתאם. ההחלטה האם אנחנו מצבים במצב כזה, נקבעת על ידי ועדה רפואית שקובעת לנו אחוזי נכות מסוימים, זה תלוי בלקות איתה אנחנו מתמודדים ובאיזה אחוז נכות היא מוגדרת.

כיצד מתמודדים עם אובדן כושר עבודה?

בשביל שנוכל להתמודד עם מצב כזה בצורה טובה, עלינו להקדים ולעשות ביטוח חיים כולל ביטוח אובדן כושר עבודה. כלומר, ביטוח שיאפשר לנו לקבל פיצוי חודש מותאם על פי המשכורת שלנו (זה לא ביחס של אחד לאחד, אלא מקסימום 75 אחוז ממוצע המשכורת שאנחנו מקבלים) או שנקבל פיצוי חד פעמי בגובה כל הסכום.

בשביל שנוכל ליהנות מפיצוי זה, קרי לממש את הפוליסה, אזי שעלינו לתבוע מחברת הביטוח לממש את הפוליסה. סביר להניח שהחברה תדרוש מאיתנו לעבור ועדה רפואית מטעמה וכן לקבל את כל המסמכים הנדרשים בשביל לוודא שאכן אנחנו מתמודדים עם אחוזי נכות כפי שנקבע לנו.

יש לציין, בנוסף אנחנו יכולים לקבל פיצוי מותאם מביטוח לאומי, על פי אחוזי הנכות שוועדה רפואית מטעמה קבעה לנו. מדובר על סכום נמוך הרבה יותר מזה שאנחנו נקבל מביטוח פרטי, מן הסתם. גם פה, זה יהיה בהתאם לאחוזי הנכות ובהתאם לתנאים אחרים שנקבעו בחוק ובהתאם לדרגת הנכות שנקבעה לנו. הרף המינימאלי לקבלת קצבה הוא 50 אחוז נכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *