ביטוח אובדן כושר עבודה – מי זכאי ובאילו תנאים?

ביטוח אובדן כושר עבודה

הפחד הגדול ביותר שעומד בפני לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, זה להגיע לנקודה בה הם מתמודדים עם מחלה, פציעה או כל דבר שעלול לאלץ אותם להפסיק לעבוד. לשם כך הם צריכים פוליסת ביטוח.

איך פוליסת ביטוח יכולה לעזור במקרה של אובדן כושר עבודה?

כל אחד מאיתנו צריך להחזיק פוליסת ביטוח חיים. פוליסה זו אמורה לשרת אותו במקרים של אובדן כושר עבודה. מקרים כאלה יכולים להתרחש כל יום, לצערנו, בין אם אנחנו מבוגרים או צעירים. במאמר זה אנחנו נספק לכם מדריך לתביעות אובדן כושר עבודה שיעזור לכם טוב יותר את משמעות המושג וכיצד מתמודדים איתו.

אובדן כושר עבודה זה מצב בו אנחנו למעשה, לא יכולים עוד לעבוד במסגרת המקצוע שלנו, בין אם זה בגלל פציעה, מחלה, נכות או כל דבר אחר. כשאנחנו מתמודדים עם אחד המצבים הנ"ל, הפתרון שעומד לרשותנו, הוא לפנות אל חברת הביטוח ולממש את הפוליסה שלנו, על פי התנאים שלה.

צריך להדגיש בהקשר זה, חברת הביטוח מן הסתם תנסה להערים קשיים ולעשות כל מה שניתן בשביל שלא לשלם או לשלם את המינימום הנדרש. אנחנו מצידנו, נצטרך להוכיח שמגיעים לנו כל התנאים, כפי שסוכמו בעת רכישת הפוליסה.

איך עושים פוליסה ומה אנחנו צריכים לדעת עליה?

כאשר מדברים על אובדן כושר עבודה, הכוונה היא לכך שיש לנו אחוז נכות מסוים, בהתאם למה שקובעים לנו הרופאים, ולפיכך אנחנו לא יכולים לעבוד. על פי ההגדרה, הכוונה היא, שאנחנו לא יכולים לעבוד במקצוע שלנו, בלי קשר לשאלה אם אנחנו יכולים לעבוד במקצוע אחר לגמרי. חשוב להדגיש גם, שיש מצבים אשר מוגדרים אובדן כושר זמני ויש מצבים שמוגדרים אובן כושר עבודה קבוע.

על מנת שנוכל לקבל את הפיצויים שמגיעים לנו, הרי שעלינו לעבור ועדה רפואית שאכן תקבל את הטענה שאנחנו מתמודדים עם מחלה או נכות ולכן אנחנו לא יכולים לעבוד. לשם כך, עלינו להציג מסמכים וכן לבחון מבחני כשירות.

לגבי הפיצויים, הרי שאנחנו יכולים לקבל פיצוי חד פעמי או לקבל פיצוי חודש קבוע, והוא לא יעלה על 75 אחוז מהשכר הממוצע שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *