הגיע הזמן לשפר את התקשורת בעסק

למרות שהרבה אנשים מעידים על עצמם שהם היו רוצים להיות מנהלים מוצלחים של עסקים בסדרי גודל שונים, ולמרות שיש גם הרבה אנשים שיש להם יכולות מנהיגות וניהול, לא כולם מצליחים ליישם את זה בשטח. אם ננסה להבין מדוע קורה שעסק אחד מצליח יותר מעסק אחר באותו התחום, נראה שחלק מהעניין שייך לנושא של תקשורת לעסקים. העניין הוא, שלא יכול להיות מנהל שיצליח לנהל את העסק שלו בצורה מושלמת אם הוא לא באמת יהיה בקשר עם העובדים שלו, אם הוא לא באמת יידע מה מפריע להם ומה יכול לשפר את תפוקת העבודה שלהם, ולכן התקשורת בתוך העסק חשובה ביותר.

התמודדות עם הלקוחות

יועץעוד נקודה חשובה ביותר שיכולה לגרום לעסק אחד להיות הרבה יותר מצליח מעסקים אחרים, זו גם הנקודה של התקשורת מול הלקוחות. תקשורת לעסקים כוללת גם את הלמידה של איך לדבר עם הלקוחות, איך לשכנע אותם, איך להרגיע אותם כשהם אינם מרוצים ובכלל, איך לדעת להתנהל מול. השילוב שבין ארגון שפועל בצורה נכונה ומשותפת בתוך עצמו ובין ארגון שפועל נכונה כלפי חוץ הוא השילוב שבאמת יכול לקחת את העסק עוד צעד אחד קדימה. אם אתם רואים על העסק שלכם שאתם משקיעים ומשקיעים ועדיין לא הצלחתם להגיע לאן שתמיד רציתם, אז אולי זה הזמן לבדוק האם התקשורת שלכם אכן פועלת כמו שצריך או שיש לכם מה ללמוד.

אפשר ללמוד ולהשתפר

אומנם יש אנשים שגורסים שניהול ומנהיגות אלה הן תכונות מולדות, אך יחד עם זאת, היום זה כבר ברור שאפשר גם ללמוד חלק מהדברים הללו. את כל הנושא של תקשורת לעסקים תוכלו לבוא וללמוד על ידי ייעוץ שתקבלו, ואת ההשלכות תיראו בשטח.

לכל בעל עסק או מנהל שכר בחברה – כדאי לחשוב על הדברים הנ"ל שכן תקשורת זהו דבר מאד בסיסי אך כזה שרבים מאיתנו לא מיישמים אותו כמו שצריך. תקשורת פנים עסקית היא אחד הדברים הבסיסיים ביותר שכדאי לשפר בהקדם האפשרי ורק אחר כך לעבוד על התקשורת החוץ עסקית, שכן דברים משתקפים כלפי חוץ. בהצלחה!

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *