כח אדם בחברות

כח אדם בחברות

כח אדם הוא למעשה שם כולל לעובדים במקום עבודה כלשהו. מכיוון שבני האדם מהווים כח עבודה עבור אותה חברה, מפעל או מקום עבודה, הם נקראים כולם תחת שם זה. העניינים הנוגעים בתחום קשורים לתנאי העסקה, קליטה, תנאים ועוד. על מנהל כח אדם לדאוג למצוא את המועמדים המתאימים ביותר למקום העבודה המדובר בצורה שתדאג בצורה מיטבית ומירבית לאינטרסים של מקום העבודה שבו הוא מועסק. על עובדים להיות נאמנים למקום ולהתאים באופיים לדרך ההתנהלות בו, לצרכים האישיים של מנהלי המקום ועוד קריטריונים נוספים שנועדו להבדיל בין מועמדים המתאימים לעבודה במקום זה או כאלה שאינם.

סוגי עובדים בסוגי מקומות עבודה
עובדים שונים מתאימים למקומות עבודה שונים. חשוב להבין מראש שאי קבלתכם לעבודה מסויימת אינו בהכרח אומר משהו על אישיותכם או על האופי שלכם. מדובר בצרכים ספציפיים של מקום עבודה והעובדה שלא התקבלתם למקום אחד לא אומר שבמקום אחר לא תוכלו לפרוח ולהיות מעולים. לכל מקום עבודה צרכים אישיים ולעתים אף עדיף לא להתקבל למקומות מסויימים.

חברות בתחום ספציפי במיוחד שבשמו לא ננקוט, מחפשות סוג עובדים שיהיה אדיש ורובוטי וידע בעיקר לבצע את המשימות המוטלות עליו מבלי להתווכח, להגדיל ראש, או להסתכל מעבר. לעומת סוגי עבודות אלו, לעבודות שבהן דרוש ראש פתוח, יכולת המצאה, דמיון מפותח וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, דווקא מרגיש טוב ומעודד להתקבל. כך שמדובר בסך הכל בעניין שהוא לא אישי ואם הגעתם למקום עבודה שדורש רובוטיות ולא התקבלתם אליו, אתם יכולים אפילו לשמוח על כך, זה אומר עליכם משהו חיובי.

כח אדם כמרכיב קריטי
עובדים הם כח, הרבה מעבר למודעות שלהם לגבי זה. כאשר כמות גדולה של עובדים מחליטה להפסיק לעבוד, מקום עבודה יכול לדעוך עד הפסקת פעילות לגמרי. אך עובדים רבים מרגישים שבויים בידי המעסיקים ולא מבינים את הכח שלהם ואת היכולת שלהם. בדומה לכל מיעוט, העובדים אולי חלשים יותר, אך על ידי התקבצות, התאספות ופעולה משותפת אשר יוצרת כח אדם אמיתי ומשמעותי, ניתן לעמוד על שלכם אם נעשה לכם עוול ולתקן אותו במהרה.

למידע נוסף על כח הדרכה ומשאבי אנוש אתם מוזמנים לכנס הדרכה המקצועי בארץ!

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *