דגשים לבחירת שעוני נוכחות

שעוני נוכחות

שעוני נוכחות הופכים למתקדמים יותר ככל שהשנים עוברות, וכיום יש מגוון רחב של שעוני נוכחות שמסייעים גם לעובדים וגם למנהלים להיות בשליטה. אבל איך בוחרים שעון נוכחות שיתאים לעסק שלכם? הבחירה עליה להיעשות לפי צרכים, תקציב ואופי הארגון. במאמר הבא ננסה לשפוך אור על סוגי שעוני הנוכחות הקיימים, וזאת על מנת שתבינו איזה שעון נוכחות מתאים לכם במיוחד.

בדקו מהם צרכי הארגון

כדי לבדוק איזה שעות נוכחות אתם צריכים, חשוב לשים לב להתאמה בין כלי הניהול במערכת הקיימת. חשוב למצוא שעון נוכחות שמעדכן על שעות של כל עובד גם בדוח שעון הנוכחות ושימו לב ליישומים של שעון הנוחות. יישומים של שעוני נוכחות מתקדמים יכולים לדווח באילו לקוחות טיפל העובד בשעות עבודתו, יכולים לדווח האם עבד בחופשות לאומיות או בחגים ועוד.

ניהול משימות

בבחירת שעון נוכחות חשוב לשים דגש על ניהול משימות. שעוני נוכחות מתקדמים יכולים לאפשר מידע על עבודה של שני עובדים במקביל, ניהול העסק ברמת המאקרו וכלל שעות העבודה בעסק.

בחירת מערכת

שעוני נוכחות מורכבים מדגמים שונים. בבחירת שעון הנוכחות חשוב לבחור שעון נוכחות בעל מערכת ניהול שיכולה לסייע לכם בעבודה. חשוב שלמערכת תהיה יכולת עדכון אירועים, השלמת חוסרים ובקשה לנתונים שגויים למגוון מקרים שיש לטפל בהם. אם תבחרו במערכת טובה ומתאימה, תוכלו לנהל את שעות העובדים ביתר קלות וללא בזבוז של זמן יקר.

מדידת עבודה

שעוני נוכחות בעלי מערכות מתקדמות יכולים לסייע רבות בתהליך מדידת העבודה. שעוני נוכחות מתקדמים יכולים למדוד בכמה זמן ניהל העובד את משימתו, כמה זמן שהה בחלל מסוים, והוא יכול לדווח על שעות הפרויקט הנוכחי בו מתעסקים. בצורה זאת ניתן להבין אילו עבודות גוזלות מהעובדים זמן יקר ולנסות לחסוך זמן ומשאבים במשימות מיותרות.

התאימו שעוני נוכחים שמאפשרים לעובד שליטה

עובדים רבים אינם אוהבים שבולשים אחריהם, ושעוני נוכחות לעיתים נדירות יכולים לתת את ההרגשה הזאת. לכן חשוב להדגיש בפני העובדים כי שעון הנוכחות שבחרתם ידידותי לעובד, ומטרתו לספק דוח מסודר לעובד על שעותיו, שעות נוספות, שעות חגים ועוד.

שעוני נוכחות מתקדמים יכולים לסייע בהערות לעובד, לחיסורים של העובד במקום העבודה, לאפשר גישה מהירה לנתונים על שעות העבודה של העובדים ועוד.

בכל מקרה, שעון נוכחות הוא נדבך הכרחי בכל מקום עבודה, ולכן חשוב לבחור את השעון המתאים ביותר עבורכם בין אם מדובר בשעון כרטיס, ביומטרי, מזהה פנים או שעון נוכחות שמשלב את כלל מערכות זיהוי העובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *