פיצוי כספי בגין תאונת אופנוע בזמן העבודה

פיצוי כספי בגין תאונת אופנוע בזמן העבודה

כשאנחנו נוהגים באופנוע אנחנו מרגישים שכול העולם פרוס לפנינו. אנחנו מהירים, נוהגים בחכמה בדרך כלל, משתדלים לשמור כמה שיותר על בטיחות, ובדרך נהנים מהיתרונות שמספק לנו רכב דו גלגלי. אבל מה קורה בזמן תאונה?. תאונת אופנוע יכולה להיות קטלנית ונוראית במידה והיא קשה. אם שרדתם תאונה כזאת שנגמרה בפציעה – חשוב כי תדאגו לקבל פיצוי כספי. אבל כיצד אפשר לקבל את הפיצוי? הכול בהמשך. 

פיצויים במקרה של תאונת אופנוע – מתי אפשר לקבל? 

פיצוי כספי על תאונת אופנוע בזמן העבודה יכול לקבל מי שקרה לו נזק בזמן שנהג למקום העבודה. תאונת עבודה מוגדרת ככזאת שהתרחשה בדרך למקום העבודה או בחזרה ממנו. הפיצוי בגין תאונה כזאת נוגע גם לעצמאיים וגם לשכירים שנפגעו תוך עיסוק במשלח היד. את הפיצוי מעניק בדרך כלל המוסד לביטוח לאומי וניתן לקבלו גם במידה ויש לכם פוליסת ביטוח תאונות פרטית. 

מלבד תאונת עבודה יש מקרים נוספים שיספקו פיצוי, כמו בעת רכיבה למוסדות לימוד של הילדים, במידה והרוכב האופנוע סטה מן העבודה עבור סידורים כמו לתפילה, במידה והרוכב ביצע סידורים אישיים שקשורים לעבודה, לימודים ועוד. 

כדי לקבל פיצוי מביטוח לאומי חשוב לנסות לקשר כמה שניתן את התאונה אל מקום העבודה שלכם. כך יכיר הביטוח הלאומי במצב ויספק פיצוי מתאים. במידה ואתם מתקשים להוכיח את הקשר: כדאי ליצור קשר עם עורך דין מקצועי שייעץ לכם אודות הדרך הנכונה לפעול. 

חוק פיצויים לנפגעי תאונת דרכים

מלבד תאונת עבודה, בישראל ישנו חוק לפיצוי נפגעים בדרכים ביניהם נהגי אופנועים. פיצוי נפגעי תאונות אופנוע ניתן בשל נזקים שנגרמים לנהג כמו אבדן השתכרות, הפסד שכר, הוצאות רפואיות, כאבים וסבל, עזרה ממטפלים סיעודיים וכולי. כדי לקבל את הפיצוי תצטרכו לעמוד בוועדות שונות ולקבל חוות דעת ממומחה של בית מהשפט. בין היתר יש לצרף לתביעה – אותה תגישו לבית המשפט- מסמכים רפואיים ואישורים על הוצאות כאלה ואחרות שקשורות לפגיעה שחוויתם. יש מקרים שבהם יספק המוסד לביטוח לאומי נכות זמנית או קבועה למי שנפגע בעת שרכב על אופנוע. 

פוליסת רכב

רוכבי אופנוע חייבים לבטח את כל הרכב הדו גלגלי בביטוח חובה, צד ג' ומקיף. במידה וקרתה תאונה: חשוב להפעיל את הביטוחים על מנת לכסות את כל הנזקים שנגרמו לכם או לסביבה. פנו אל חברת הביטוח שלכם במידה ונפגעתם או פגעתם במישהו אחר ובדקו כיצד תכסה הפוליסה על הנזקים. באמצעות פנייה אל כלל הגורמים הדרושים – תוכלו להתאושש מהפגיעה כמה שיותר מהר. 

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

טופס 250 תאונת עבודה
דיני עבודה
moshiko

טופס 250 תאונת עבודה

טופס 250 תאונת עבודה הינו טופס חשוב וחיוני, עבור כל אדם שעבר תאונת עבודה. מדובר למעשה על טופס של ביטוח לאומי, אשר מיועד עבור מקרים

קרא עוד»
כללי
moshiko

עורך דין הטרדה מינית

האיסור להטריד אדם בגלל מינו קיים בכל העולם. הטרדה יכולה לכלול "הטרדה מינית" או התקדמות מינית לא רצויה, בקשות להטבות מיניות והטרדות מילוליות או פיזיות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved