דיני עבודה וזכויותיו של העובד

עורך דין תעסוקה

בכל תחום בו קיים יחס של עובד- מעביד יש צורך בהתנהלות חוקית לפי דיני עבודה. כל עובד המתקבל למשרה מסוימת והופך להיות חלק מהצוות זכאי לזכויות ככל עובד בארגון בו הוא נמצא. לעיתים העובד עובר מסע ארוך עד הרגע שהוא מתקבל למשרה, זה מתחיל משליחת קורות חיים לשלל חברות שפרסמו משרה. השלב השני הוא ראיון ראשון דרך משרד משאבי אנוש, שם בוחנים פונקציונאליות, אישיות ורמת אינטליגנציה בהתאם למשרה הנדרשת.

במידה ומתרשמים מהמועמד שולחים אותו למבחני הערכה ומבחני ידע במידת הצורך. לאחר והוא עובר הכול בהצלחה הוא מגיע לראיון אישי עם מנהלי הארגון שמחליטים אם הוא מספיק ראוי בשביל המשרה אותה הם מבקשים לאייש. המועמד אשר נבחר עובר תחילה דרך משרד משאבי אנוש של הארגון שם הוא חותם על חוזה. בתוך החוזה מלבד דרישות העובד ותנאי העסקה יש גם פסקאות על זכויותיו בתור עובד בארגון. תפקידם של משאבי אנוש לדאוג כי אכן העובד מקבל את כל הזכויות לפי דיני עבודה.

מה אומרים דיני עבודה?

דיני עבודה עוסקים בתחומים רבים, בניהם יחסי עובד מעביד והגנה על העובד לפי החוק, מעקב אחר היחסים בין ארגון עובדים לארגון מעבידים ועוד. בית הדין לעבודה רשאי להתערב ביחסים בין מעביד לעובד כאשר זכויותיו של העובד אינן מתממשות כפי שנהוג בחוק. ישנו מסלול ישיר ומסלול עקיף, במסלול ישיר הריבון מתערב באמצעות חוקי המגן, חוקים המגנים על העובד. הריבון מוודא כי יש איזון נכון בין זכויות הקניין של המעסיק לבין זכויותיו של העובד. המעסיק והעובד לא יכולים לטיל וטו בכל מה שהריבון מחליט, יש לריבון את הזכות לכפות עליהם סטנדרטים מסוימים ביחסי עובד מעביד. במסלול העקיף לעובד יש אמצעים בכדי להגן על עצמו כגון חופש ההתאגדות, הסכמים קיבוציים וזכות השביתה. הסכמים הללו תקפים רק במידה והם לא פוסלים את דיני עבודה.

כח עבודה מסור

ארגון טוב הוא ארגון בו כח העבודה מורכב מעובדים מסורים ונאמנים שעושים את עבודתם כפי שנדרשו ומצד שני מעביד שמכבד ומעריך את העבודה שלהם. יחס גורר יחס ובכדי לקבל עובד מסור צריך לנהוג אליו בכבוד ולזכות אותו בכל הזכויות הדרושות לפי החוק ואפילו להעניק לו בונוסים. לעיתים כשיש כח עבודה זול כל הארגון נראה בהתאם והתוצר הסופי אשר מופק מהיחסים הללו נראה גם הוא זול. לכן יש צורך לשים לב באיזה כח עבודה בוחרים,בכדי לספק תוצר יוקרתי ותוצאות טובות שמעניקות שם טוב לארגון.

לסיכום

ברגע שהעובדים יקבלו יחס טוב מהמעביד שלהם הם יעריכו אותו הרבה יותר וירצו להעניק את העבודה הטובה ביותר. אך במידה והם יקבלו יחס מזלזל ולא יכובדו לפי חוקי דיני עבודה הם יהיו עובדים ממורמרים ולא יבצעו את העבודה כפי שנדרש מהם.

המאמר מוגש באדיבות אתר hrus.co.il – פורטל משאבי אנוש

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *