טיפים לבחירת קופות רושמות לעסק

קופות רושמות לעסק

אין ספק שאחד המכשירים החשובים ביותר בכל עסק, קטן כגדול, היא קופה רושמת. דרך מכשיר זה אנחנו יכולים לבצע את כל הרישומים, את כל ההזמנות, אנחנו יכולים לבצע את החישובים הנדרשים, לקחת תשלום מהלקוחות, להוציא להם קבלות ועוד.

השאלה היא, כיצד אנחנו בוחרים את הקופה הנדרשת לעסק שלנו. כל מי שביקר בחנויות שונות או בעסקים שונים בחייו, יכול היה לשים לב שיש סוגים שונים של קופות ממוחשבות רושמות. יש קופות בסיסיות, רגילות, כאלה שכוללות אך ורק אופציה של ביצוע חישובים סטנדרטיים, מסך קטן שמציג את המספרים שאנחנו מקלידים בזמן החישוב, וכספת קטנה שמחוברת למחשב, ונפתחת בכל פעם כשאנחנו צריכים להכניס או להוציא כסף.

לעומת זאת, אנחנו יכולים למצוא קופות הרבה יותר מורכבות ומיוחדות. כאלה שכוללות לוח מגע, כאלה שמאפשרות לנו לראות את המחירים של המוצרים השונים, קופות שמאפשרות לנו לבצע חישובים מסובכים, לשלוח הודעות, להעביר מידע למחשבים אחרים ועוד.

מה הם הטיפים לבחירת כספת בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה הם הצרכים של העסק. ישנם עסקים קטנים שלא צריכים שום דבר מעבר ליכולת חישוב וכספת קטנה לשים בה את הכסף, לעומת זאת, יש עסקים שצריכים מעבר לכך. נניח סופרמרקטים, משתמשים בקופות רושמות שמציגות את כל המוצרים, כולל מבצעים, הנחות וכדומה.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את התקשורת עם הקופה. כלומר, האם הקופה מחוברת למחשבים ושרתים חיצוניים, האם אפשר לחבר אותה לברקוד, האם ניתן לחבר אותה למערכות אשראי ועוד. אלה דברים מהותיים מאחר וכך אנחנו נוכל לנהל את העסק שלנו בצורה הרבה יותר טובה ויעילה.

שלישית, חשוב שנבדוק את השירות שאנחנו יכולים לקבל מהחברה זי בי אם, מה בדיוק אנחנו מקבלים וכיצד. האם החברה מספקת לנו הדרכה, עדכונים, תיקונים ועוד. כל דבר קטן יכול לעזור לנו בתהליך העבודה עם המתקנים שעומדים לרשותנו.

ארבע, עלינו לוודא שאנחנו עובדים עם מערכת שהיא חכמה מספיק לעסק שלנו אך לא מסובכת מדי, אין טעם להשתמש במערכת שאנחנו לא צריכים בה פונקציות מסוימות. זה רק יסבך את כל תהליך העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *